Hlasy chaosu

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Galatea - 2014
ISBN: 978-80-87910-15-3

Galatea (2014) 978-80-87910-15-3 423

Aby našel pojítko mezi dvěma spletitými případy, musí si inspektor Henri Poincaré sáhnout až na dno… Matematik James Fenster se stal obětí exploze ve svém hotelovém pokoji v Amsterdamu, ke které došlo v předvečer dlouho plánovaného projevu na zasedání Světové obchodní organizace. Samotné provedení tohoto činu by se mohlo jevit jako elegantně a profesionálně odvedená práce, kdyby vše nebylo zároveň bizarní. Fensterův hotelový pokoj totiž byl kompletně vypálený, ale zbytek objektu zůstal neporušený. Inspektor Henri Poincaré se při vyšetřování vraždy ocitne na křižovatce, kde se bude muset rozhodnout pro správnou cestu vedoucí k vyřešení případu. Spolu s kolegy Paolem Ludovicim a Sergem Laurentem, sleduje Poincaré dlouhý seznam podezřelých: peruánského vůdce hnutí za osvobození původního obyvatelstva, fundamentalistickou skupinu ozbrojenců, majitele investičního fondu a v neposlední řadě i dvě Fensterovy obdivovatelky - bývalou snoubenku a doktorandku matematiky. Během vyšetřování zaznamená Poincaré, že se proti němu vytváří podivuhodná zášť související s dosud neuzavřeným případem genocidy. V Americe, kde vede další vyšetřování, ho zastihne tragická zpráva z rodné Francie. Plný zoufalství a bolesti si uvědomuje, že oba případy mohou spolu souviset. Zbývá už jenom to pojítko najít…. (Založil/a: dadlinka)

Leonard Rosen Leonard Rosen
*1954

Kebab Bursa
  27. 7. 2014, 13:17
Ke knížce jsem se dostal náhodou - připravily mi ji pracovnice knihovny, prý jsou zvědavé, jak to pochopím. Jako detektivka je kniha průměrná, autor se jí pokoušel pozvednout na vyšší úroveň myšlenkou o celosvětovém chaosu, kritikou náboženského bláznění atd. Ale dle mě se mu to nijak extra nepovedlo. Vystupuje tam moc lidí, moc myšlenek, moc neuvěřitelností, ale nevím, jestli zrovna tento chaos měl autor na mysli. Hodně mě zasáhla jedna scéna, kdy hlavnímu hrdinovi nájemní vrazi zmrzačí prakticky celou rodinu.