Tai-či

Podtitul: od A do Z

Metafora - 2014
ISBN: 978-80-7359-404-6

Metafora (2014) 978-80-7359-404-6 400

Dokonalý průvodce teorií i praxí dávného umění k harmonizaci ducha i těla.
Cviky, formy, sestavy, historie a filozofie tai-či, slavní mistři bojových umění…
Čím je dnešní doba hektičtější a čím větší nároky na nás klade, tím více se obracíme k osvědčeným metodám prospěšným našemu tělu i duši. Prastaré a zdaleka ne jen bojové umění tai-či je jednou z nich. Jeho praktikování přispívá jak k fyzické zdatnosti a tím i k pevnějšímu zdraví, tak k pocitu celkové pohody, klidu a optimismu.
Tato kniha poodhalí tajemství tai-či začátečníkům a nabídne jim všemožné informace, od základních cviků až po bojové styly se zbraněmi, ale zaujme jistě i pokročilé praktikanty. Dočtete se zde o čínské mytologii a legendách spjatých s tímto uměním, v úryvcích nahlédnete do nejstarších spisů slavných mistrů, naučíte se jednotlivým formám i kompletním sestavám.
Nechybí samozřejmě ani podrobné popisy jednotlivých cviků a forem ilustrované barevnými fotografiemi, objasnění vnitřních principů tai-či a praktické rady zkušeného odborníka. (Založil/a: samara)