Čarodějka

Čarodějka

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-1985-7

Fragment (2014) 978-80-253-1985-7 392

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy...

Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa! (Založil/a: dadlinka)

Kristina Hlaváčková Kristina Hlaváčková
*03.06.1979

RenataHopsinka
  25. 10. 2016, 19:25
Knížka se mi líbila. Byla velmi čtivá. Na to, že hlavní hrdinka měla jen osm let, tak toho uměla trochu moc. Nepředstavovala jsem si ji jako osmileté děvčátko, ale jako alespoň šestnáctiletou holku.
Nikolka001
  14. 5. 2014, 22:36
Věk Eleny byl směšný. Musela jsem si na něj zvyknout, a představovat si, že je starší. Její chování se vůbec nepodobalo dítěti, ale spíše dospělému životu.
Děj byl čtivý, místy bez akce, a někdy dechberoucí.
Konec mě mile překvapil, a rozhodně se těším na další díl. :)
Broza
  7. 10. 2014, 9:35
Mám ráda tyto příběhy, draky, elfy a trpaslíky, to je moje ale... co to kruci je? Celý ten děj je naprosto okoukaný, kdyby to aspoň tolik nepřipomínalo Odkaz dračích jezdců, proč používat názvy z Pána Prstenů? O stylu psaní ani nemluvě, tolikrát napsané vlastně jsem asi ani nečetla. Je to hodně nedomyšlené, přeskočí se tam 8 let a nikde ani zmínka, asi to tedy vysvětlí v dalším díle, ale i tak. Používá i vulgarismy a jelikož je na obálce nápis YOUNG ADULTS nemyslím, že se to hodí. A pokud píšu o době, ve které se děj odehrává nemohu tam používat moderní názvy a spojení slov.
Knihu bych doporučila mladším, nenáročným čtenářům. (teda až na ta sprostá slova a nevhodné výrazy)
bublynka22
  2. 2. 2016, 8:41
No jasně, taky mi nejdřív hlava nebrala,že je hlavní hrdince osm a chová se jako malý dospělý. Pak jsem si uvědomila, že je to člen královské rodiny a je od kolébky vedena k diplomacii. A ta inspirace z jiných děl... beze sporu tam je, protože jsou tam elfové a trpaslíci a draci, kteří takřka vypadli z Paoliniho hlavy. Jenže on sám tuhle knížku čtenářům doporučuje a to mě k ní vlastně přivedlo. A jakmile jsem ochutnala,tak se mi příběh líbil, sympatizovala jsem s jednotlivými postavami a těším se na další díl. Jo a s těmi sprostými slovy buďte v klidu, mylsím, že dneska dětičky narazí v každé reklamě na vulgárnější věci než jsou bolavé pr**lní svaly....