Jak získávat přátele a působit na lidi

Jak získávat přátele a působit na lidi
Originální název: How to win friends and inluence people

BETA Dobrovský - 2008
ISBN: 80-7306-051-5

BETA Dobrovský (2008) 80-7306-051-5 264
Talpress (1993) 80-85609-12-6 262

Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. (Založil/a: miiichalka)

schumick
  1. 12. 2012, 18:00
Pilíř literatury o psychologii. Napsána docela poutavě a čtivě.
Nosná myšlenka celé knihy by se dala shrnout každého zajímá pouze jen on sám.
Na druhou stranu jsem měl někdy pocit, že se autor snaží vycvičit podomní prodejce. Jako podtitul bych se s trochou nadsázky nebál dodat "Jak získávat přátele a působit na lidi, aneb manipulace pro pokročilé s cílem prodat i nos mezi očima".
skatemurai
  8. 12. 2012, 20:59
Stisknu tlačítko (pochválím) a nálada člověka vyjede nahoru, stisknu druhé tlačítko (zkritizuji) a nálada sjede na dno = ovládání člověka-robota. Tato kniha je o tom, jak jsou lidé lehce ovladatelní a jak věci (které s nimi v jádru nemají nic společného) dokážou ovlivňovat jejich náladu a sebe-nazírání. První věta mého příspěvku je nepřímé citování Anthony de Mella z knihy Bdělost, doporučuji :-)
rezzzy
  31. 3. 2016, 2:20
Nesouhlasím s názory, že je kniha o manipulování, obchoďácích a prodávání. Samozřejmě i v téhle sféře najde své uplatnění, ale hodnocení knihy jako jednostranně zaměřené na tuto problematiku je zbytečně zavádějící pro potenciální budoucí čtenáře. Podle mě je výborným vodítkem pro jakéhokoliv manažera, jakéhokoliv člověka pracujícího s lidmi, či jakéhokoliv člověka vůbec jednajícího s lidmi - pokud takový člověk chce, aby mu tito lidé nejenže neuškodili, ale aby něčím přispěli. Pracuju v právních službách a nespočítám situace, kdy jsem si vzpomněla na některou z mnou podtržených citací z Carnegieho. Stejně tak pokud jde o samotné soukromé mezilidské vztahy, kniha mi např. pomohla předejít tomu, aby se malý konflikt s kamarádkou nepřevtělil na velký spor, který nechá trhlinu na našem přátelství. A vřele ji rovněž doporučuji všem, kteří plánují stát se rodiči. Jak se říká "čeho se na nás naši rodičové dopustili..." - tato kniha vám pomůže uvědomit si některé věci a vyvarovat se tomu, abyste se sami dopouštěli některých zbytečných chyb na vlastních potomcích. Výrazně upozorňuji, že samotná kniha nestačí. Vždy to chce vůli a úsilí daného člověka na mezilidských vztazích pracovat. Tomu, kdo chce vědomě nějakého vytyčeného posunu dosáhnout, tomu kniha pomůže a poslouží jako berlička. Protože vám udělá obrázek ve věcech, které třeba cca víte, ale nikdy vás nenapadlo nad tím uvažovat způsobem, který kniha nabízí. Nebo ve věcech, které teoreticky víte, ale v praxi se vám nedaří je realizovat. Praktické příběhy v knize popsané pomůžou si nabízená pravidla pamatovat. Osobně se ke knize a k podtrhaným myšlenkám často vracím, pomáhají mi zlepšovat kvalitu mého života, resp. mého charakteru samotného. Kdo ale není ochoten na sobě pracovat a spoléhá na to, že si knihu přečte a stane se nějaký zázraz, tomu radím, at ji raději nečte a nezahlcuje zdejší server zbytečnou nepochopenou kritikou, která může odradit někoho, komu by kniha pomoci mohla. Věci nefungují samy od sebe. Na závěr dodám, že se kniha nedá číst v jednom kuse. Čtenář musí přemýšlet, proto je nutno po pár stránkách knihu odložit a těch pár myšlenek nechat v hlavě uležet. A za sebe doporučuju, kupte si zvýrazňovače - a podrthávejte.
anianianitka
  3. 9. 2013, 20:31
Výborné, skvěle napsané. Osobně se mi líbí způsob vysvětlování pomocí příkladů, když se ocitnete v podobné situaci, napadá vás řešení. Ta knížka jde s dobou a kdykoliv si ji přečtete, je současná. Metody v ní používané nejsou manipulací, pokud jsou správně využívány. Na mě měla hluboký vliv, jen se nemůžu donutit ji číst, abych si to obnovovala. :)
H0nzy
  25. 5. 2013, 21:03
Nazev by mel byt: "Jak byt spravnym nejlepsim nejuzasnejsim a vubec tak nejak dokonalym obchodakem". Diky nechci, obchodaky a jejich pretvarku nenavidim.
Johnny_Cmoud
  21. 3. 2011, 13:12
Jedna z prvních knih zabývající se komunikaci mezi lidmi, v tom jí patří uznání. Dnes už je ale k dostání kvalitnější literatura, navíc bez tolik obchodního přístupu.
styeer
  16. 1. 2011, 2:10
Nenechte se odradit názvem, který je podle mě dost nešťastný. Kniha je skvělá, výborně se čte. Snad každý si z ní něco vezme................................................................................