Na ostřích čepelí

Na ostřích čepelí Originální název: Na ostřích čepelí

Klub Julese Vernea - 2009
ISBN: 978-80-85892-57-4

Klub Julese Vernea (2009) 978-80-85892-57-4 557

Byznys a politika je třaskavá kombinace. V okamžiku, kdy hromada zlata na misce pomyslných vah přesáhne kritické množství, cena lidského života se vytrácí. Pro některé ze zúčastněných se tím celý podnik mění v osobní záležitost a to změní i pravidla hry. Právník v tandemu s nevypočitatelným zabijákem proti všem ostatním — mocnému impériu, politikům i bezohledným obchodním magnátům. A v pozadí netrpělivě vyčkávají diskriminovaní čarodějové, stojící před rozhodnutím, na čí stranu se přiklonit. Soupeřící strany neuznávají žádná pravidla a za chyby se platí krví… (Založil/a: Kateřina Kundrátová)

cubajz
  7. 4. 2015, 11:17
I přes trochu uspěchaný konec a pár přehnaností výborná záležitost, která udává postavě žoldáka Koniáše další rozměry (tento díl jsem četl až po Muži na stezce).
Cermag
  9. 9. 2015, 9:56
Velmi dobře se čtoucí kniha, už nějaký čas se mi nestalo, že bych knihu s tolika stránkami přečetl za 2 dny.
Příběh je dobře vymyšlený, propracovaný a málo se odbíhá od hlavní dějové linie - jsou tam sice "postranní" příběhy, ale vše na sebe navazuje.

Pro mě první seznámení s autorem i postavou Koniáše, jsem zvědavý na další díly, jestli budou mít stejné tempo a zajímavost.
ZouZoja
  17. 8. 2014, 8:26
Pár výhrad by se našlo. Především konec byl najednou zbytečně uspěchaný a některé věci byly na můj vkus trošku moc zidealizované. To zní možná vtipně, vzhledem k tomu, že se jedná o fantasy literaturu. Ale upřímně, ono tam moc těch fantasy prvků není a do klasické fantasy to má daleko. To je něco, co mi nevadí, ale chvilkama jsem prostě cítila nevyužitý potenciál - spory mezi členy karavany, které ale nepřerostly v nic moc závažného, nenávist ke Kowalskimu a jeho holkám, která nakonec taky nesehrála nijak zásadní roli atd. Přesto všechno se ale jedná o velice kvalitní knihu, která se výborně čte (tedy aspoň mně). Proto bych to viděla tak na 90 %.
Fujta
  16. 11. 2016, 20:55
Pokud nepočítám sbírku povídek Na křídlech tornáda, tak se jedná o první dílo od Žambocha, které jsem četl, tudíž i moje první a naštěstí ne poslední setkání s Koniášem. Kniha baví od začátku. Pěkně propracovaný příběh i postavy a jejich osudy, i když si myslím, že některé z nich měly větší potenciál. Dle mého názoru nejde o čtení na jeden týden (za předpokladu, že čtete po večerech jako já), ale že je jaksi potřeba to nechat uležet v hlavě a číst to třeba dva týdny (tak jako já). Tím nechci říct, že je to pro knihu mínus, ale naopak, že jde o velké +.
Koniáš je charakter! Jeden z těch větších, které jsem v knihách co jsem četl, potkal. Zpočátku jsem nevěděl, co si o něm myslet. A pořád si nejsem úplně jistý (ani po přečtení jeho dalších dobrodružství).
Co mě velmi mrzelo, tak byl konec! Že je uspěchaný by poznalo i malé dítě. Osobně, bych klidně 100 stránek přidal a nemyslím si, že by šlo o zbytečné natahování knihy. Co se dá dělat. I přesto jde o skutečně dobré čtení.
Čtyři hvězdy by byly málo a plných pět zase moc (přece jen mě ten konec trochu mrzel). Dávám tedy symbolických 90%, což vlastně vychází na pět hvězd :-)
Vladislav
  17. 5. 2016, 5:02
Ano, jak se píše níže v komentářích ,závěr knihy je až moc useknutý a podle mě nedokončené. Chybí mi první dny nové kolonie v nové zemi.
czab
  16. 5. 2016, 17:48
Moje první kniha od Pana Žambocha. Byl jsem více než mile překvapen, jaká je to kniha. Vřele doporučuji všem.