Citová závislost

Citová závislost

Podtitul: Jak se z ní vymanit

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0588-3

Portál (2014) 978-80-262-0588-3 160 Překlad: Abigail Kozlíková

Citová závislost je velkým handicapem. Znamená, že člověk se přestane respektovat, věřit si, mít důvěru ve vztahy a žije jen pohledem toho druhého. A navíc s neodpovídající odezvou ze strany toho druhého, případně se ztrátou vztahu dotyčný citově závislý prožívá duševní utrpení. Tato závislost se projevuje nezdravě v citovém životě nejen v milostných vztazích (s důsledky násilí a nezdravé žárlivosti), ale její projevy lze nalézt někdy v přátelských, rodinných vztazích a u některých jedinců i v rámci pracovních vztahů a terapie.
Kdo je citově závislý, jak to zjišťovat, co je zdrojem trápení a hlavně, jak se takový člověk může z citové závislosti vymanit, o tom pojednává tato kniha. Autorka nabízí řadu prostředků, které pomohou dotyčným osobám zbavit se utrpení. (Založil/a: Barabura)

Venovanokniham
  20. 10. 2016, 10:06
Téma psychologie je mi blízké a i když sama sebe za citově závislého člověka nepovažuji, dozvěděla jsem se, co všechno lze udělat pro to, abych se jím nestala ani v budoudnu. Celá kniha na mě působila energickým a povzbuzujícím dojmem a kdybych byla v roli citově závislého, nejspíš by pro mě byla dobrým impulzem k nalezení odvahy vzít život do vlastních rukou. Knihu bych doporučila především těm, kdo hledají sílu být tady konečně sami za sebe, ale i komukoliv, kdo má k citové závislost byť jenom nakročeno.