Vdovy z Eastwicku

Vdovy z Eastwicku
Originální název: The Widows of Eastwick

Paseka - 2010

Paseka (2010) 264

Alexandra, Jane a Sukie, protagonistky Updikeova úspěšného románu Čarodějky z Eastwicku a stejnojmenné filmové adaptace, se po více než třiceti letech znovu vracejí na scénu svých rejdů. Poté co se život každé z nich v novém manželském svazku ubíral vlastní cestou, obnoví ovdovělé členky tria kontakt a rozhodnou se pro několikatýdenní návrat na místo někdejších milostných avantýr, zákeřných úkladů i vzrušujících zážitků s ďábelským pokušitelem Darrylem Van Hornem. Ne všichni z místních obyvatel však tak jako Van Horne ze scény zmizeli, někteří mají s trojicí nevyřízené účty a také vzpomínky na dávné činy a nemilosrdný běh času vnášejí do pokračování příběhu čím dál temnější tóny… (Založil/a: marta-b)

fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:23
Kniha mě určitě bavila o poznání víc než první díl, ale na Updikův styl jsem si prostě ještě nezvykla a vůbec jsem k němu nepřilnula. Určitě od něj zkusím ještě nějaké knihy, ale musím si od něj na chvilku odpočinout.
bibe
  23. 12. 2012, 17:04
Od knihy jsem neočekávala mnoho a četla jsme ji spíše ze zvědavosti. Docela bych se v ní obešla bez detailního popisování jejich cestování a detailů, co jim říkal průvodce, když to s příběhem nemá v "jádru" nic společného. Pokud se čtenář prokouše první částí cestování, dostává pak najednou kniha docela spád a je velmi čtivá a příběh nápaditý.