Nikopol 3: Chladný rovník

Originální název: Froid Équateur

Egmont - 2003
ISBN: 80-7186-823-X

Egmont (2003) 80-7186-823-X 60

Alkidis Nikopol, nešťastný odsouzenec, který je díky 30 rokům strávených v hibernaci velmi podobný svému synovi Nikovi, je i nadále "ovládán" Horem, paranoidním bohem pokoušeným lidmi...
Na scéně se opět objeví létající pyramida, domov Anubise, Bastet, Thovta a dalších egyptských bohů, Jill Bioskopová, žena s halucinacemi a modrými slzami, či Gogol z Algolu, telepatická kočka se zelenými pruhy a ostrými drápy. Příběhem je doprovázejí další staří známí (bývalý diktátor Kapustier), ale i nováčci (genetička Jelena Prokoš-Tootobiová), šachboxer Johnelvis Johnelvisson a filmař Giancarlo Donadoni). Ti všichni se potkávají a míjejí, hledají a chybují, střetávají se a ignorují, občas se i začnou mít rádi (anebo naopak přestanou), a rozehrávají před námi své nerovné osudy kdesi v srdci rovníkové Afriky, přímo v doupěti mafiánské Kkdzo, kde navzdory zeměpisné poloze sněží a panuje krutý mráz. (Založil/a: Davedd)

Enki Bilal Enki Bilal
*07.10.1951

adevr
  6. 10. 2015, 13:37
Tohle album bylo trošku nad moje rozumové schopnosti, ale snažil jsem se seč jsem mohl. :) Ale co se týče vizuálního zpracování, tak opět je to neskutečná nářez propracované kresby a nespoutané a místy až šílené fantazie. No, a možná tahle ,,orgie" je právě to, o co v této knize jde. :)
lvasa
  15. 1. 2014, 20:51
Přiznávám se. Přečetl jsem, nepochopil jsem. Buďto je v tom nějaký vyšší hlubší smysl, který se nalézá mimo rovinu mého chápání a vkusu, nebo je to prostě od francouzského autora a tudíž tak trochu šejdrem, jak my Češi říkáme.