Rok ohně

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87362-07-5

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87362-07-5 320

Anotace
Erna Leitnerová přijíždí na začátku roku 1932 do Mnichova, kde se snaží v době krize najít práci. Mladou ženu ale provázejí zvláštní zdravotní potíže. Silné bolesti hlavy a další podivné stavy, ovlivňující její chování, jí přesto nezabrání uspět a Erna získává práci v předním mnichovském nakladatelství. Brzy se ukazuje, že nechtěla pracovat nikde jinde. Cíle jejího jednání a důvody, ale zůstávají tajemstvím. Erna se díky kontaktům z nakladatelství pomalu dostává do vyšších kruhů a je svědkyní dramatických událostí, které mají změnit chod celého Německa, kvůli neustále sílící Národně socialistické německé dělnické straně v čele s nadějným Adolfem Hitlerem.
Přesná historická fakta, o která se většina příběhu pevně opírá, se tak mohou začít bortit, pokud do nich Erna dokáže správně a včas zasáhnout.
Kdo je ale vlastně Erna Leitnerová? A odkud a proč do Mnichova přijela?
Její Rok ohně začíná.
Nakladatel: Knihovnice.cz Červený Radek (Založil/a: Rosie5)

Pett
  26. 3. 2014, 22:07
Super a extrémně návykové! Posledních 50 stran jsem dočítala v práci a byla jsem naprosto k nepoužití... prostě jsem MUSELA vědět, jak to dopadne...perfektní dějové zvraty a po přečtení posledního slova jsem si řekla- tak to byl tedy ma-sa-kr ... A navíc český masakr, no chápete to? Spokojenost veliká!