Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Fénix vítězný

100%
5 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Fénix vítězný Originální název: The Phoenix Exultant
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2010
ISBN: 978-80-7193-303-8
Počet stránek: 304
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2010) 978-80-7193-303-8 304

Druhá kniha série Zlatý věk.

Fénix Vítězný je pokračováním románu Zlatý věk a tedy i součástí velkolepé kosmické ságy, napsané v té nejlepší tradici Rogera Zelaznyho či Jacka Vance (s nádechem invence ve stylu Cordwainera Smithe).

V závěru prvního dílu se z Faetona z Domu Radamantů stává vyhnanec zbavený všeho vlivu a výsad. Vydává se na cestu transformovanou Sluneční soustavou, v níž byl Jupiter proměněn ve druhé slunce, zatímco Mars a Venuše byly terraformovány, aby mezi nesmrtelnými lidmi, inteligentními stroji a bizarními životními formami pátral po ztracené paměti a vlastním místu ve společnosti. Stagnující lidstvo hodlá vyburcovat k cestě ke hvězdám, a tak je jeho hlavním cílem získat zpět skvostný hvězdolet, Fénixe Vítězného, nejúžasnější vesmírnou loď, jaká byla kdy sestrojena, a odletět s ní vstříc vesmírným dálavám.

Román Fénix Vítězný je ohromujícím příběhem neskutečně rozvinuté vědy a napínavým vyprávěním úspěšně rekonstruujícím barvitou atmosféru knih z dob Zlatého věku science ficton. Je také přiměřeně velkolepým a strhujícím naplněním příslibu vytyčeného předchozím svazkem trilogie a potvrzením toho, že John C. Wright je nadějným a významným talentem vědeckofantastického žánru. (Založil/a: Djkoma)

(více)  
John C. Wright John C. Wright
*??.??.1961

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Balu
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 10. 2012, 21:47
Výborné pokračování Zlatého věku, a přestože byla kniha dle mého soudu o něco slabší než první díl (žádný klenot typu Virové civilizace z minula, navíc i děj je o něco jednodušší), gradující závěr mě k ní úplně přikoval. 4 a 1/2.
Na překlad dalšího dílu čekat nevydržím.
Djkoma
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 4. 2010, 21:57
Fénix vítězný přímo navazuje na předchozí díl, Zlatý věk. John C. Wright v něm pokračuje ve vytváření komplexního světa budoucnosti. Druhý díl je trochu jiný než první, poznávání světa se mění v jeho dotváření a autor doplňuje zajímavé mezery, které první díl pouze nastínil. Opět se vrací trochu složitější názvy a označení, které z počátku můžou působit jako problém, ale brzy si na ně čtenář zvykne a bere je jako součást jednoho světa, jedné společnosti, jednoho způsobu myšlení. Je to nutnost, protože Zlatá Ekumena je opravdu úchvatnou vizí světa ve vzdálené budoucnosti a Wright bravurně vytváří funkční a realistický svět plný technologií. Příběh je v podstatě jednoduchý, ale ve stylu klasických špionážních příběhů dlouho hledáte pravdu mezi paranoiou a konspirací. Vrstvy sociální, technické, ale i filozofické jsou na jednodušší příběh s lehkostí nabaleny a čtenáře pohltí, stejně jako v prvním díle. Opět velké díky za úctyhodný překlad Vladimíra Lackoviče. Závěr opět zvyšuje očekávání poslední cesty za Faetonem... bohužel to bude asi opět dlouhé čekání na vydání:(