Povídky toaletní

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

JAS - 2014
ISBN: 978-80-87654-05-7

JAS (2014) 978-80-87654-05-7 252

Jedenáct povídek o přátelství i nepřátelství, o lásce i nenávisti, o zlobě i dobru – o životě kolem nás. Prožil, zažil a zaznamenal je svěžím jazykem Oliver Burian, jde o jeho prvotinu. V úvodu o své sbírce povídek říká: „Toaleta může být krásný a nadýchaný úbor ženy, který potěší smysly. Toaletní voda nádherně voní, kéž by vám i mé povídky voněly. Toaleta může být místo plné ošklivých věcí a i ty v mých povídkách najdete, protože je život přináší. Cílem knihy je vás pobavit. Když skončí na toaletě, a třeba v těch chvílích někdy těžkých, jindy krásně sametových, po ní sáhnete, abyste si zpříjemnili tu intimní chvilku, budu poctěn. Vyprávím příběhy, které jsem prožil nebo o nich jen slyšel, příběhy smutné i veselé, příběhy o sportu, lásce, sexu, ale hlavně o přátelství. Příběhy ze života, ve kterých se možná poznáte, protože se většinou odehrávají v době nedávné a moji hrdinové jsou lidé jako vy. Podobnost postav v povídkách s někým koho znáte, nemusí být vůbec náhodná.“ (Založil/a: Eli.)

Oliver Burian Oliver Burian
*1954

togaf
  13. 11. 2014, 15:10
Trochu mě štvala ta posedlost penězi, v pozadí příběhů se neustále blýskají drahá auta, jejichž cenu hrdina prozradí i bez požádání, luxusní oblečení důsledně jmenovaných značek, atmosféru dokreslují vína a whisky. Oboje samozřejmě té nejvyšší kvality. Naštěstí je tento nedostatek vyrován čtivým příběhem. To bylo asi poprvé, kdy mě bavily detailní popisy hokejového zápasu! On ten sport je snad opravdu zábavný. Tedy na papíru :D
Adele
  31. 3. 2015, 15:12
Četla jsem jen některé z povídek, jelikož mě začátek mě příliš neoslovil a tak jsem četla jenom povídky předrevoluční, které se mi líbily více. Nejlépe hodnotím povídky Očkování a Vánoční výběh.