Etiketa & špionáž

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-506-1

CooBoo (2014) 978-80-7447-506-1 288

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale také opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronie a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok! (Založil/a: Rosie5)

Gail Carriger Gail Carriger
*04.05.1976

Bloodym
  21. 6. 2016, 11:00
Líbila se mi obálka knihy a přiznám se, že představa ženské školy pro špiony v historických kulisách mě nalákala. Co jsem ovšem nevěděla je fakt, že se jedná o steampunk. Bylo to mé první setkání se steampunkem, To by nevadilo, plánovala jsem ho vyzkoušet, jen by bylo fajn být varovaná. Začátek knihy vlastně ušel, jenže autorka to chrlila moc rychle najednou. Moc postav, moc zájmových skupin. Strašný zmatek jsem měla hlavně v postavách učitelů - kdo byl kdo, kdo co učil. Chtělo to položit pevnější základy. Vlastně jsem si pamatovala jen dva učitele a to prosím vlkodlaka a upíra. No možná to všechno bylo tím, že jsem to četla v noci. Ale pochybuji...
RenataHopsinka
  23. 1. 2015, 20:56
Knížka byla velmi čtivá s napínavým dějem. Této knize nic nechybí, je zde záhadná a napínavá zápletka, nepřátelé (v podobě namyšlených dívek, ale i obávaných vzducholapků), kamarádi z kotelny, učitelé jako nadpřirozené bytosti a v neposlední řadě i pár mechanických zvířátek.
Nijura
  25. 9. 2014, 16:35
Jestli jsem před přečtením téhle knihy nevěděla, co pořádně znamená steampunk, po přečtení jsem si ho zamilovala.
Děj knihy je poutavý, a stránky knihy, jako kdyby se otáčely sami. Nenašla jsem žádnou postavu, která by do příběhu nezapadala, a stejně jako Sofronie bych chtěla mít mechanické zvířátko...
LiaFee
  15. 9. 2016, 22:00
Opravdu bych si hrozně přála, abych tuhle knížku četla jako mladší. Tehdy bych z ní byla naprosto nadšená. Sofronie je velmi příjemná hrdinka, není ufňukaná a umí využít příležitosti, zároveň ale má i svoje chyby.
Příběh je úsměvný, několikrát jsem se dokonce přistihla, jak se některým částem směju nahlas, hlavně když se tam najednou objevila různá pravidla etikety.
Bohužel jsem už věkově trochu mimo, a tak to pro mě bylo jen takové oddechové čtení.
Ještěrka Mollitiam
  6. 3. 2016, 20:39
Že začátku mě to příliš nebavilo, ale hned po příjezdu do penzionátu mi začala být kniha velice sympatická. Už se těším na další díl. Je to pěkně napsané a má to velmi zajímavý děj a dobré postavy. Jednu hvězdičku strhávám za ten nudný začátek.
sallyhec
  1. 5. 2015, 12:11
Na začátku sice pomalý rozjezd, ale to nemění nic na tom, jak skvělá tato kniha byla! Zajímavý styl vyprávění, sympatičtí i protivní hrdinové, mechaničtí pomocníci, jedy, zbraně a to vše v podání mladých dívek! Úžasná kniha, ihned se vrhám na Úklady!