Archeologie Germánů v Pojizeří a v Českém ráji

Archeologie Germánů v Pojizeří a v Českém ráji Originální název: Archeologie Germánů v Pojizeří a v Českém ráji
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Libri - 1997
ISBN: 80-85983-35-4

Libri (1997) 80-85983-35-4 160

Vůbec první monografická práce v české literatuře věnovaná germánskému osídlení u nás je dílem renomovaných autorů, archeologů Jiřího Waldhausera a Lubomíra Košnara; ten je autorem obecné statě o Germánech, jejich původu, historii včetně stěhování národů. J. Waldhauser pak jednak srovnává zprávy antických autorů (Caesar, Tacitus) o zvycích, sídlech a různých aspektech života Germánů s archeologickými nálezy na našem území i jinde. Spolu s podrobnějšími popisy jednotlivých nálezů pak uzavírá knížku úplným výčtem lokalit germánských nálezů (hrobů, sídlíšť i náhodných nálezů či depotů) v regionu Pojizeří a Českého ráje. Titul vyšel pod záštitou předsedy senátu ČR Petra Pitharta a při příležitosti stejnojmenné výstavy v Okresním muzeum v Mladé Boleslavi, která počátkem roku 1998 putovala i do Spolkové republiky Německo.

(zdroj: libri.cz) (Založil/a: Evan Stomat)