Věčně zpívají lesy, Vane vítr z hor, Není jiné cesty

Věčně zpívají lesy, Vane vítr z hor, Není jiné cesty Originální název: Og bakom syner skogene, Det blåser fra Dauingfjell, Ingen vei går utenom

Československý spisovatel - 1991
ISBN: 80-202-0308-7

Československý spisovatel (1991) 80-202-0308-7 498

Románová trilogie, jednotlivé díly vyšly i samostatně.

Slavná rodová sága. Poetické vyprávění z drsného norského venkova. Líčení dávných zvyků, drsné krásy severské přírody a tvrdého života lidí. (Založil/a: horovska)

Trygve Gulbranssen Trygve Gulbranssen
*15.06.1894 - †10.10.1962

Veronika
  28. 12. 2015, 2:37
Krásna kniha. Množstvo múdrosti, krásne vylíčených obrazov, scén, odvahy. Človek odpustí pár slabších chvíľ, kedže sa teší na ďalšie zážitky. A veľakrát nechápe správanie hrdinov kníh - ale? Severania - nám tak blízky a zároveň tak vzdialený národ. Chytne za srdce, len by som mu rada dopriala "happy ending", po všetkých tých útrapách.
elk
  30. 6. 2015, 19:17
Celou trilogii jsem cetla zhruba pred tremi lety a dodnes ji "citim". Je to silny pribeh o silnych lidech se spoustou moudrosti a poetiky v tom nejlepsim smyslu slova. Bloumani temnou severskou krajinou a nahlizeni do dusi severanu chytne a nepusti. Pro me jednoznacne zasadni cetba, doporucuji.
MILADAU
  21. 7. 2013, 21:27
Nádherná trilogie, doporučuji přečíst. Už několikrát jsem se k ní vrátila a pořád mne baví. Nemá to chybu.