Poslední templář

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-680-5

Domino (2011) 978-80-7303-680-5 403
Domino (2006) 80-7303-297-X 403

Akkon, 1291. Zatímco poslední křesťanská bašta neodvratně padá do rukou muslimům, hrstce templářů se podaří prchnout se záhadnou truhlou, kterou jim svěřil umírající velmistr řádu.
New York, současnost. V Metropolitním muzeu probíhá vernisáž výstavy Poklady Vatikánu. Uprostřed ceremoniálu do budovy vtrhnou čtyři muži v templářském odění a brutálně zlikvidují každého, kdo jim vstoupí do cesty. Archeoložka Tess Chaykinová z úkrytu zděšeně přihlíží, jak vůdce nájezdníků bere z vitríny jakýsi podivný předmět, utrousí několik latinských slov a vzápětí se svými druhy mizí v ulicích. Vyšetřováním je pověřen tým FBI v čele se Seanem Reillym. Mrtvých přibývá a je stále zřejmější, že ukradený předmět hraje v případu klíčovou roli. Sean a korunní svědkyně Tess jsou vtaženi do ponuré a tajemné historie templářského řádu. Na každém kroku jim jde o život, protože někdo se chce postarat, aby dávná tajemství zůstala navždy pohřbena. A není divu, protože tato tajemství by mohla otřást samotnými základy křesťanské víry a vést k odhalení faktů, které církev úzkostlivě tajila celé dva tisíce let. (Založil/a: Toffife)

Raymond Khoury Raymond Khoury
*??.??.1960

Introvert
  2. 3. 2014, 14:49
Velmi dobrý příběh. Stylově hodně podobný knihám Dana Browna, nechybí akce, napětí, děj současný se prolíná s dějem z období konce templářského řádu, má to spád - bavilo mě to od začátku do konce. Rozhodně doporučuji.
Pend
  25. 3. 2013, 18:04
Další thriller s historickou a náboženskou tématikou. Tento patří podle mě k těm lepším. Je napínavý, dobře napsaný a opět v něm jde o tajemství, které by mohlo otřást základy křesťanství. P.S. Film podle knihy není až tak špatný.
Samael
  31. 3. 2013, 13:57
V tomto částečně historickém thrilleru nechybí akce a napětí,ale něco tomu prostě schází.Možná to mohlo být i víc přímočařejší,tudíž kratší.
tomdra
  15. 4. 2012, 10:46
Skvělá kniha. Byla jako vždy lepší než film. Od začátku až do konce velmi napínavá. Některé kapitoly byli sice nudné, takže by tam nemuseli ani být.
CizekJ
  26. 6. 2016, 14:22
Já osobně jsem byl z knihy doslova nadšený. Knih, které popisují příběhy Templářů je spousta. I zde najdete velice napínavý příběh a vřele doporučuji. O mnoho méně doporučuji filmovou adaptaci této knihy.