Znamení

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-489-4

Domino (2009) 978-80-7303-489-4 450

U zamrzlého pobřeží Antarktidy filmuje televizní štáb rozpad obřího ledovce. Vtom se na nebi rozzáří neznámý symbol. Co znamená? A jak je možné, že stejný symbol maluje na stěny své jeskyně kněz-poustevník hluboko v egyptské poušti? Světem zmítá hrůza i naděje. Má to snad být poslední varování před celosvětovou ekologickou katastrofou? Hlásí znamení příchod mimozemšťanů, nové zjevení boží… anebo tu někdo pomocí převratné technologie sehrál na lidstvo grandiózní podvod a jde mu pouze o peníze a získání vlády nad světem? Znamení se zjevuje dál a klíč k řešení záhady, která rozvrátila běh života na celé planetě, se ocitá v trojích rukou. Bývalý zločinec Matt se pouští do pátrání především proto, aby zjistil víc o smrti svého bratra Dannyho. Televizní reportérka Gracie se žene za mediální slávou a kněz Jerome se ve své pouštní samotě snaží přijít na to, proč se mu na mysl vytrvale vtírá onen záhadný symbol, který nikdy dříve neviděl ani nechápe jeho význam. Nitky těchto tří osudů se spletou a učiní z jejich nositelů nejpronásledovanější lidi na zeměkouli. Matt, Gracie a Jerome s holýma rukama stojí proti mocné mašinérii a jen na nich záleží, jaká bude příští tvář světa. (Založil/a: Toffife)

Ra-Amon
  9. 1. 2013, 17:56
Kniha nebyla špatná,ale ani ne na pět hvězdiček, něco mezi čtyřmi a pěti. Ze začátku bylo těžší se zorientovat v postavách,ale postupně se individuální děje spojí. Jinak opět od tohoto autora akční děj odehrávající se na veliké ploše zeměkoule. Jednou jste na Antarktidě a hned poté ve Spojených státech či Egyptě,takže svěže se čte. Určitě dobré jako filmová předloha. Určitě doporučuji si přečíst.
mattykratty
  21. 7. 2013, 1:23
mno, knížka byla pro mě slabá, Matt ji aspoň trochu vylepšil... co se týče náboženství všeho druhu a v knize obsažené, toď stránka 320 vystihuje moje postavení k tomu...
DejnaDee
  6. 6. 2014, 12:39
kniha se mi líbila, ale nemrazilo mě a ani mě to nepřikovalo ke ke křeslu kde bych četla jedním dechem. S chutí si však přečtu další autorovi knihy.
EmiTu
  22. 6. 2015, 20:49
Sice zajímavý příběh o manipulaci, využití, spíše zneužití vědy, církve a médií, ale kniha chtěla, na mně až moc, manipulovat zdravým rozumem, kdy hlavní hrdina kráčí neporazitelně přes mrtvoly a vlastně zachrání svět, jako předloha scenáře pro Sylvestra Stallona dobré, i jako thriller trochu přehnané, ale musím přiznat svižnost a víceméně žánrovou čtivost.