Spiknutí škorpionů

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Domino - 2000
ISBN: 80-7303-002-0

Domino (2000) 80-7303-002-0 574

Tyrell Hawthorne býval jedním z nejlepších důstojníků americké námořní rozvědky – až do jedné deštivé noci, kdy v Amsterdamu přišla o život jeho žena, nevinná oběť temných zpravodajských her.
Zoufalý Hawthorne odchází po této tragédii do výslužby. Své rozhodnutí považuje za definitivní, ale pak se přece jen nechá přemluvit k poslednímu úkolu. Je totiž jediným člověkem, který může zneškodnit nejobávanější světovou teroristku.
Amája Bajarattová je krásná, nepolapitelná a smrtelně nebezpečná. Uvedla do pohybu rafinované spiknutí, proti němuž jsou úřady bezmocné. Hawthorne se vydává po její klikaté stopě, plné pokušení, zrady a smrti. Nebezpečná mise ho zavede do rušného letoviska Palm Beach, do Oválné pracovny i zrádných vod Karibiku. Postupně se mu podaří odhalit zločinnou síť vlivných lidí, kteří bezohledné vražedkyni pomáhají, a v závěru zjistí i šokující pravdu, která se za spiknutím skrývá. (Založil/a: Toffife)

Mariana.
  6. 8. 2012, 13:16
Mělo to 60%, tak jsem dala 100%.. Protože tohle si sice 100 nezaslouží, ale 60% už vůbec ne :). Sice jsem jí četla někdy ve 12-13cti letech, ale vím, že byla dost dobrá a i dnes o několik "málo" let později bych si ji klidně a ráda přečetla znovu... Kdybych jí našla.. :o).
Peeters
  24. 11. 2014, 16:33
Na knihu natěšen, příběhem zdeptán, pro sebe ptám se sám, zda další knihu kupovat mám... shrnuto a podtrženo: Ludlum má lepší knihy. Připadal jsem si asi jako když do vany strčím hlavu a kolega za mnou s notýskem v ruce popíše můj současný stav. Nic předtím - příkladně vysvětlit, co je to vana a jak se napustila, ani nic potom - kdo tu vodu vypustil a co na to špunt. Napětí se z knihy zcela vytratilo, protože hned zpočátku víte kdo je dobrý a kdo špatný a komu má jít o kejhák. Jinak nudu osvětlí pouze pár akcí tzv. Škorpionů, kteří jsou vždy na správných místech v pravých chvílích.. a odklízí nejvyšší představitele - jednoho po druhém, správě dávkovaně, protože kdyby je oddělali ihned, nebylo by dalších 200 stránek o čem psát. Kromě toho se v podstatě nedozvíte pár základních otázek, ale co, dobro zvítězilo ..
corran
  4. 3. 2013, 14:01
Ludlumova románová chemie v téhle knize příliš nefunguje. Hlavní zápornou postavu byste sice s chutí uškrtili, ale jen kvůli tomu jak je nevěrohodná. Příběh shazuje jeho ambicióznost, bohužel je to spíš na škodu. Nicméně prostředí je poměrně atraktivní a kolečka jsou dobře promazaná, takže knížka se čte dobře.