Učiněná katastrofa

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fortuna Libri - 2014
ISBN: 978-80-7321-808-9

Fortuna Libri (2014) 978-80-7321-808-9 400

ON – Jmenuje se Travis. Jeho život je plný povolných žen, nepovoleného hazardu a násilí. Jenže zrovna když si myslí, že je nezranitelný, potká JI. ONA – Abby je kombinací nevinné krásy a hříšné minulosti. Vnímá Travise jinak než ostatní a rozhodně nemíní být JEHO další trofejí. ON + ONA – Rozdílné pohledy na jedno společné téma. Tentokrát je na řadě ON, muž s věčným nepokojem v duši. Jak dopadne nejkrásnější milostný příběh jedenadvacátého století? (Založil/a: Laponka)

Jamie McGuire Jamie McGuire
*06.11.1978

Adri-Anna
  15. 6. 2014, 19:47
Učiněná katastrofa ...i tak by se dal zhodnotit literární přínos pro čtenáře :-D Kdyby se v jedné knize, co kapitola, prolínal pohled Travise a Abby, možná by to bylo lepší, než tyhle dvě katastrofy napsané zvlášť :-(
Lucianna
  23. 5. 2014, 12:22
Sice mi to přijde zbytečné a autorka to mohla dát do jedné knihy, kde se střídají pohledy Abby a Travise. Nicméně i tak se mi příběh tohoto páru líbil. Vůbec netuším, jestli nakladatelství vydá i zbývající novelu pod názvem.'Beautiful wedding' kde se vlastně Abby a Travis vezmou a jaké myšlenky Abby přitom měla :)
teite
  22. 2. 2016, 16:46
Nemám pocit, že by se autorce podařilo vystihnout Travisův pohled, celé to působilo násilně. Zatímco z pohledu Abby mi byl Travis sympatický, zde jsem si místy říkala, že se chová jako blázen. Pokusy o jeho pohled ostatně probíhaly jen na začátku, pak už bylo vlastně jen opakování předchozí knihy bez dalších novinek. Zcela zbytečná kniha, škoda.
Nnelly
  3. 4. 2014, 11:13
Zbytečný, zbytečný, zbytečný... ale opakovalo se tam toho tolik, že jsem si alespoň procvičila jednoduchou angličtinu, a když jsem nevěděla, děj jsem už znala z prvního dílu. Převyprávění z pohledu kluka vůbec nechápu, krom toho, že Travis pro mě absolutně ztratil i zbytkové kouzlo z prvního dílu.
Veronika
  26. 9. 2014, 21:52
Myslím, že sa môžeme baviť o rovnakom komentári ako ku Krásnej katastrofe. Iba s tým rozdielom, že rovnaké pasáže liezli na nervy, "nové" pasáže boli osviežujúce, no napriek tomu z nich bolo cítiť, že to písala žena. Keby autorka skombinovala oba diely do jednej hrubšej knihy, myslím, že by urobila lepšie. Takto sa bavíme o 2/5, aj napriek tomu, že sa to čítalo ľahko.
Katniss Lavender
  6. 6. 2014, 2:30
Zase jsem si jednou po dlouhé době nepřečetla anotaci a pěkně mě to vytrestalo! Já se těšila na pokračování prvního dílu a jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že čtu opět to samé, jen z jiného úhlu pohledu? No nemilé... Je těžké hodnotit tento díl objektivně, málo koho baví číst prakticky to samé dvakrát po sobě... Když se nad tím ale zamyslím, musím přiznat, že číst z Travisova pohledu mě bavilo víc. Knížka je pěkná oddechovka a na konci jsem se dokonce dočkala i nějakého toho pokračování, takže jsem spokojená... ;-)

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2014/11/rc-ucinena-katastrofa.html
RenataHopsinka
  6. 9. 2014, 19:18
Je pravda, že nejdůležitější část příběhu se opakovala z prvního dílu. Mě osobně to vůbec nevadilo, protože po přečtení prvního dílu jsem si knihu toužila přečíst znovu. Toto je stejný příhěb podaný ze strany Travise. Závěr je však jiný než byl v předešlé knize a to tuto knihu dělá zase o něco zajímavější. Mě se strašně moc líbila.
ssassi
  17. 5. 2014, 11:25
proboha proč? snad jen pokus dovysvětlit několik šíleností z prvního dílu? obě knížky jsem přečetla, protože jsem nutně potřebovala relax a měla jsem je zadarmo :-) takže účel to splnilo a znovu až asi né:-)
Wajny
  12. 2. 2016, 9:51
Kniha může někomu připadat zbytečná, děj je pořád stejný, nic nového se nestane....ale mně se to líbilo. Knihy jsem četla s rozestupem, takže na některé věci jsem si musela vzpomenout + se mi líbilo, že přibyli nové kapitoly. Travisovo vypravování mělo jiný spád a intenzitu, bylo více bláznivé než Abbyno. 4*
diaaa
  19. 8. 2015, 14:07
A takle se vydělává napsat dve knihy naprosto stejná jen z jinýho pohledu. Fakt naprosto zbytečná kniha.
karkulík
  13. 3. 2014, 18:32
Skvělé počtění stejně jako první díl z pohledu Abby. Moc mi oba hlavní hrdinové přirostli k srdci! Určitě všem vřele doporučuji. :) 5*
viktorie327
  17. 7. 2016, 10:10
Nemám rada když jsou knihy napsané akorát z jiného pohledu...ale teď mi to moc nevadilo...tuto knihu jsem dostala od sestřenice na narozeniny...nečetla jsem ji,protože jsem věděla,co v ni bude...ale tak za půl roku jsem se k ni vrátila a byla jsem nadšena...znova
Catie
  12. 3. 2014, 16:32
Můžu říct, že oba díly mají něco do sebe. Přiznávám se, že jsem zatím nečetla český překlad, ale v angličtině to je super počtení.

P.S. Pokud jste stejný nadšenec jako já, pak doporučuji skupinu na facebooku MacPack, kde komunikuje se svými fanoušky a přidává nejrůznější novinky :).