Strážci apokalypsy

Domino - 2003
ISBN: 80-86128-82-2

Domino (2003) 80-86128-82-2 625
Domino (2000)

Důstojník americké rozvědky Harry Latham přišel na stopu organizace zvané Brüderschaft, Bratrstvo, která v dokonale zamaskovaném výcvikovém středisku v rakouských Alpách usiluje o vzkříšení nacistického strašidla druhé světové války. Cílem Bratrstva je založení Čtvrté říše. Harrymu se podaří vstoupit do srdce tajné organizace, ale zrada vlastních lidí vede k jeho odhalení. Aniž by o tom věděl, je podroben neurochirurgické operaci, která zásadním způsobem ovlivní jeho myšlení. Po tomto zásahu Bratrstvo umožní Harrymu prchnout a na cestu ho vybaví falešnými informacemi, které očerní řadu nevinných lidí a vyvolají spoustu zlé krve. Harry nakonec přece jen neunikne brutální popravě. Umírá před očima svého bratra Drewa, důstojníka tajné služby na americkém velvyslanectví v Paříži. Drew je odhodlán Harryho pomstít, a proto se rozhodne vydávat za svého mrtvého bratra. (Založil/a: Toffife)

Buřinka
  12. 10. 2016, 19:25
Téma "vzkříšení" model 2. světové války se táhne jako dějová linka celou knihou. Záměna "bratra za bratra" umožní infiltraci do organizace, která sympatizuje s nacisty... Středisko kdesi v Alpách je silný a rovnocený soupeř pro hlavního hrdinu. Chvílemi jsem se lehoučce ztrácela, ale jinak vynikající kniha. Ludlumovým obdivovatelům doporučuji přečíst...