Pařížská hrozba

Originální název: Paris Option

Domino - 2003
ISBN: 80-7303-140-X

Domino (2003) 80-7303-140-X 399

Mohutná noční exploze změnila část vyhlášeného Pasteurova ústavu v hromadu sutin. Někteří vědci zahynuli, jiní utrpěli těžká zranění – ale tělo předního světového odborníka na výpočetní techniku Émila Chamborda nebylo vůbec nalezeno. I když se k pumovému útoku přihlásila jistá teroristická skupina, ve špionážních službách zavládlo podezření, že vědec byl unesen a bomba měla za cíl odvést pozornost.
Chambord pracoval na vývoji převratného molekulárního počítače, který by poslal veškerou současnou techniku do starého železa. Pokud by se jeho práce dostala do nesprávných rukou, stala by se nebezpečnou zbraní, jejíž použití by mělo katastrofální následky.
Do hledání zmizelého vědce i pachatelů bombového útoku se pouští doktor Jonathan Smith, podplukovník americké armády a člen tajné špionážní organizace Alfa. S pomocí kolegů a počítačového mága Martyho Zellernbacha postupně odhaluje tajný plán organizovaný z nejvyšších míst, který má za cíl změnit poměry v Evropě a zničit Spojené státy. S molekulárním počítačem by to nebylo nic tak složitého... (Založil/a: Toffife)

HPL
  3. 9. 2013, 13:06
Knihu jsem četl z nudy na dovolené. Moc tento žánr nemusím (od Ludluma jsem nic jiného nečetl) a o to víc mě překvapilo, že mě kniha bavila. Pamatuju si, že se mi líbila myšlenka počítačového mikročipu nové generace v "jakémsi želé" a také popis hradu v závěrečné části.
corran
  4. 3. 2013, 14:08
Příběh je opět jen sled fungujících a nefungujících scén, přičemž celek je nepříliš atraktivní. Kdyby Ludlum místo knih s Jonem Smithem napsal raději jednu pořádnou, rozhodně bychom o nic nepřišli. P.S. I když Smithovi (Ludlumovi) vytýkám neoriginalitu, tak zde je prvek, na který jsem zatím jinde nenarazil. Škoda toho promarněného potenciálu.