Matareseův kruh

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-699-7

Domino (2012) 978-80-7303-699-7 528
Domino (2004) 80-7303-199-X 527

Dlouhou řadu let stáli na opačných stranách železné opony: první pracoval pro CIA a druhý pro KGB. Oba jsou geniálními špiony, oba se rozhodli pro život plný násilí a vzájemně pro sebe představovali ztělesnění absolutního zla. A přece se z nich musejí stát spojenci, i když jim kvůli tomu jdou po krku jejich vlastní zpravodajské služby. Odhalili totiž více než sto let staré spiknutí, jehož cílem je svržení světového řádu. Temné seskupení s názvem Matareseův kruh stojí za bezpočtem atentátů a masových vražd, k nimž docházelo v průběhu celého dvacátého století. Avšak žádný ze zločinů této ďábelské mezinárodní organizace není tak děsivý jako plán na rozpoutání konfliktu supervelmocí, na jehož pozadí chtějí členové Kruhu rozehrát závěrečný akord své šílené hry. A zabránit jim v tom mohou pouze dva agenti, kteří spolu až doposud vedli boj na život a na smrt…
Román Matareseův kruh je mnohými považován za vrchol Ludlumovy tvorby. (Založil/a: Toffife)

corran
  4. 3. 2013, 13:47
Dokonalost sama. Nejsem si jist, zda nepřekonává i Bournea. Propracované skutečně od prologu až po skvělé rozuzlení. Vynikající myšlenka dvou nepřátelských operativců přinucených pod tlakem událostí zapomenout na soukromé spory a začít rozplétat pořádně zamotané klubíčko. Palec nahoru pro Ludluma.
porky
  20. 10. 2013, 1:27
Moje první setkání s panem Ludlumem dopadlo nadmíru dobře. Promyšlená zápletka, skvěle napsané postavy a čtivý styl zajišťují, že kniha, i přes svůj poměrně velký rozsah, ani na chvíli nenudí. Naopak, užíval jsem si každou stránku od začátku až po strhující konec. Robert Ludlum je právem považován za krále špionážního thrilleru a já se jen těším na to, až se mi do ruky dostane další jeho dílo.:)
zuzsar
  27. 9. 2012, 10:08
Spolu s Bournovou totožností a Mozaikou Parsifal, určitě jedna z nejlepších Ludlumových knih. Opět výborně promyšlený příběh s úžasnými postavami. Dva dlouhodobě proti sobě stojící agenti se nyní musí spojit a spolupracovat. Skvělý napínavý děj plný akce, emocí a nečekaných zvratů. Určitě doporučuji!