Křik Halidonu

Poprvé vydáno celosvětově: 1975

Domino - 1998
ISBN: 80-86128-26-1

Domino (1998) 80-86128-26-1 416

Zkušený geolog Alex McAuliff dostal nabídku, která se neodmítá: dva miliony dolarů za průzkum jamajské džungle. Společnost Dunstone vyžaduje nejen jeho odborné znalosti, ale i absolutní mlčenlivost a loajalitu. O jejich dohodě se však dozví britská tajná služba a sdělí Alexovi tajnou informaci - členové předchozí geologické expedice byli zavražděni. Alex však již couvnout nemůže. Ví totiž o Dunstone, a to znamená, že ví příliš. Od prvních okamžiků na Jamajce Alex ví, že mu někdo jde po krku. Ale kdo si přeje jeho smrt? Dunstone, konkurenční firma nebo snad britská MI5? V tomto ostrovním ráji, kde i krásná žena může být tajným agentem, plní Alex své povinnosti s vědomím, že každý jeho další krok může být krokem posledním. Jedinou nadějí k záchraně je tak odhalení tajemného slova: Halidon...

Zdroj: Domino (Založil/a: Toffife)

Buřinka
  12. 10. 2016, 19:13
Další z Ludlumových knih nám představuje Alexe, který má provést výzkum v džungli. Od počátku se snaží kdosi Alexe zlikvidovat. Příběh je velmi akční od samého počátku a "zápletka" je uvěřitelná. Určitě doporučuji milovníkům tohoto autora k přečtení.
Peeters
  4. 6. 2013, 1:32
Ludlum se touto knihou prvně představil české obci čtenářské a prezentace na mne zapůsobila. Dílo je velice slušně napsáno. Detektivní napětí střídající se s nefalšovaným dobrodružstvím, přidaná trocha tajemna, exotiky. Námět není vůbec špatný, dokonce bych řekl že i střídmě uvěřitelný.
corran
  4. 3. 2013, 13:40
Ludlumova prvotina, která sice nese základní znaky jeho tvorby, ale pro čtenáře zvyklé na Bournea je bohužel neuspokojující. Nastoluje příliš mnoho otázek, ale odpovědi jsou žalostné. Přinutí vás očekávat a pak předhodí jen jednu nebo dvě malé lahůdky.