Neumělcům života

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Cesta - 2014
ISBN: 978-80-7295-177-2

Cesta (2014) 978-80-7295-177-2 208

Principem hry je, že všemu, co vytvoří, dá Bůh do vínku kus stvořitelských možností. Tvůrce tvoří tvůrce.

V první části knihy je zvýrazněna radost člověka z bytí, radost z Boha, radost z tvorby, radost z rozhodnutí, radost z toho, že všichni jsme pozváni k umění a že zadáním člověka je být obrazem Božím.
Ve druhé části důsledky, kam až může odpovědnost člověka za jeho vlastní osud zajít. Bůh, který si natolik váží člověka, že neudělá nic proti jeho vůli, byť by tato vůle byla destruktivní nebo sebedestruktivní. Vyšší než zvířata, menší než andělé, mezi zemí a nebem je člověk. "I já se tě ptám, Bože, za koho mě lidé pokládají. A když se to všechno s lehkou sebeironií dozvím, pak se po chvíli ticha zeptám: Bože, a za koho mě pokládáš Ty?" (Založil/a: Barabura)

Introvert
  6. 2. 2015, 14:56
Knížku jsem dostala jako dárek vloni k Vánocům. Popravdě - dost jsem se obávala, že v ní najdu řadu klišé, jak je u tohoto druhu literatury velice častým jevem. Obavy se naštěstí ukázaly jako liché - mám dojem, že autor knihy v takový ten bezedný, rozjásaný a povinně jiskřivý ,,křesťanský" optimismus sám nevěří . Jsou zde zralé, hluboce promyšlené a inteligentní úvahy muže v kněžském postavení, které člověka falešně nechlácholí. Naopak - knihu považuji za velmi inspirativní.