Macanudo 05

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Meander - 2014
ISBN: 978-80-87596-36-4

Meander (2014) 978-80-87596-36-4 96

Stripy, které vejdou do historie zábavných i vážných, přemýšlivých a něžných komiksů. Hořkosladká sprcha nakažlivých úsměvů, kde se promenádují normální lidé, Olga (vymyšlený kamarád), kocour Fellini, věci, které se mohly přihodit Picassovi, Záhadný muž v černém, Alfio a mezi těmito legračními a něžnými postavami z jeho pera také sám Liniers, dědic té nejlepší tradice literárního a kresleného humoru… Tradice poetického a kritického komiksu pro celou rodinu a stejně tak (a stejně tak sám svým) je Liniers obnovitelem, který obnovuje žánr (a čti žánr, ne historky k pobavení). Obrázek jako náhodné kapky reality a fantazie, jako generátor úsměvů a smíchu… Liniers je Krysař z města Hameln a za ním kráčejí jeho postavy, jeho čtenáři (my) a on sám! (Založil/a: Barabura)

JohankaD'Arc
  7. 6. 2014, 11:07
Roztomilá knížečka s krátkými stripy v několika dějových (i časových a...řekněme dimenzionálních) liniích. Některé jsou vtipné, některé ironické (a vtipné) a některé jsou k zamyšlení.