La Grace pluje!

La Grace pluje!

Podtitul: Příběh české plachetnice, co v Egyptě se zrodila a slávu se ctí po všech mořích šíří

Originální název: La Grace pluje!
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

IFP Publishing - 2011
ISBN: 978-80-87383-10-0

IFP Publishing (2011) 978-80-87383-10-0 177

Kniha La Grace pluje! je o české lodi, co se zrodila v Egyptě, o partě lidí, kteří jí vdechli život, a tom, jak je dobré nepřestat snít. Někdy před lety existoval kluk a ten kluk měl sen. To není nic divného, spousta kluků má sny. Ale tenhle kluk si ten sen pamatoval a když se stal mužem, řekl si, že je načase s tím něco udělat. A tak šel a ten sen si splnil. Kniha La Grace pluje! je právě o plnění snů. Ale nejen to. Je to také kniha o dřině, o lásce, nadšení, přátelství a touze. Je to prostě kniha o klukovském snu, který nakonec snila spousta dalších lidí. (Založil/a: dadlinka)

#deník

prkali
  9. 6. 2016, 17:23
Snad tento krátký úryvek ze str. 108 nebude pokládán za spoiler (vzhledem k názvu knihy):
"TY VOLE, MY PLUJEME!!!"
z deníku kadeta (kapitola 17):
"U snídaně se stala zajímavá věc - nemohli jsme se dohodnout, jestli je úterý nebo středa. Nikdo neměl ani hodinky, ani mobil... Vlastně je to dokonalý pocit. Jsem už skoro tři týdny na moři a dny nebo čas jsem úplně přestal sledovat. Vstáváme, když vyjde slunce, nebo když zapíská bocman. Jíme, když je hlad a když kuchař udělá jídlo. Spát chodíme, když slunce zajde. Jen když se drží hlídky, tam se čas hlídá, jinak ne. Je to neuvěřitelně svobodný pocit. Televize? Noviny? Zprávy? Politika? Pche."
Kdo chce na La Grace plout, možná přivítá informaci, že na konci knihy jsou k vystřižení tři slevové poukazy ("Kupón platí 6 měsíců po zakoupení knihy.")
a taky:
Zdá se, že bude druhá kniha!: