Chlad

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-5824-6

Moba (2014) 978-80-243-5824-6 276

Aniž by si vzal komisař Erlendur dovolenou, odcestuje do Východních fjordů – do místa, kde prožil dětství a kde se jeho malý bratr ztratil ve sněhové bouři. Před několika desítkami let došlo na stejném místě ještě k další dramatické události: vojáky anglické okupační armády zastihla na stezce bouře a jen některým se podařilo s vypětím všech sil dostat zpět do obydlených oblastí. Téže noci zmizela i mladá žena, jejíž tělo se nikdy nenašlo. Osud této ženy nedá Erlendurovi spát a rozhodne se případ z minulosti objasnit. To však může vynést na světlo i události, které pro něj mohou být dost bolestivé... (Založil/a: alča87)

Pend
  28. 10. 2016, 6:42
Typický Indridason - islandská zima se Vám dere pod kůži. Tempo příběhu je celkem pomalé, Erlendur přijede do míst svého dětství a během pátrání po svém bratrovi se dozví o ještě starší události, která dodnes nebyla vyřešena, obchází starousedlíky a rekonstruuje příběh.
Shan
  7. 4. 2014, 15:22
Trochu zdlouhavé, poměrně temné. Zajímavý námět, řeší se případ starý 60 let. Obdivuju ty lidi, co v té knize vypovídají o tak starých událostech. Já si nepamatuji, co jsem dělal minulý týden, takže mi to trochu připadalo nereálné. Ale četlo se to docela dobře.