Hádův faktor

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-612-6

Domino (2011) 978-80-7303-612-6 392
Domino (2001) 80-7303-017-9 388

Na třech různých místech ve Spojených státech náhle a nezávisle na sobě umírají tři lidé na záhadný smrtící virus. Vědecký tým největší státní vojenské laboratoře se horečně snaží odhalit tajemství tohoto viru, ale bohužel marně. V této alarmující situaci se vrací ze zahraniční konference hlavní výzkumník Jonathan Smith, aby se postavil do čela svého týmu. Vzápětí je vystaven dobře organizované sérii atentátů, ze kterých se štěstím vyvázne, ale po návratu domů zjistí, že virus si vyžádal čtvrtou oběť – jeho snoubenku Sophii.
Zoufalý a rozlícený Smith rychle odhalí, že Sophiina smrt nebyla náhodná a že virus kontroluje kdosi neznámý. Jako špičkový odborník okamžitě pochopí, že světu hrozí pandemie, a pustí se na vlastní pěst do pátrání, ale jakási neviditelná síla mu neustále brání v přístupu k informacím. Čím více otázek klade, tím více lidí umírá. Nakonec však Smith dospěje k šokujícímu zjištění: v pozadí záhadných úmrtí stojí člověk s úzkými vazbami na vysoce postavené politiky a teroristy ze třetího světaJe zřejmé, že tento nelítostný muž udělá vše pro to, aby uskutečnil svůj zrůdný plán, avšak Smith je odhodlán mu v tom zabránit.Další knihy mistra špionážního žánru najdete v nabídce připravovaných i vydaných titulů. (Založil/a: Toffife)

corran
  4. 3. 2013, 13:30
První knihu s podplukovníkem Smithem jsem ještě ochoten vzít na milost. V tomto příběhu je všechno poměrně nové a neotřelé. Bohužel další romány z této řady jsou už jen slabým odvarem. Škoda.
lesky
  17. 9. 2012, 18:42
Tato kniha byla přesně o tom, co jsem od ní očekával. Tajné služby, agenti, spiknutí. Dobře čtivé a napínavé. Ludlum opět nezklamal.
zuzsar
  27. 9. 2012, 10:48
Další příběh s agentem Jonathanem Smithem:

Na třech různých místech ve Spojených státech náhle a nezávisle na sobě umírají tři lidé na záhadný smrtící virus. Vědecký tým největší státní vojenské laboratoře se horečně snaží odhalit tajemství nového viru, ale bohužel marně. V této alarmující situaci se vrací ze zahraniční konference hlavní výzkumník laboratoře Jonathan Smith, aby se postavil do čela svého týmu. Vzápětí je vystaven dobře organizované sérii atentátů, ze kterých štěstím vyvázne, ale po návratu domů zjistí, že virus si vyžádal čtvrtou oběť - jeho snoubenku, doktorku Sophii Russellovou.
Zoufalý a rozčílený Smith rychle odhalí, že smrt jeho partnerky nebyla náhodná a že virus má pod kontrolou kdosi neznámý. Jako špičkový odborník okamžitě pochopí, že světu hrozí pandemie, a pustí se na vlastní pěst do pátrání. Jakási neviditelná síla mu ale neustále brání v přístupu k informacím. Čím více otázek klade, tím více lidí umírá. Postupem času Smith navzdory všem překážkám dospěje k šokujícímu zjištění, že v pozadí těchto úmrtí stojí člověk s úzkými vazbami na vysoce postavené zkorumpované politiky a teroristy ze třetího světa. Je zřejmé, že tento záhadný muž udělá vše pro to, aby uskutečnil svůj zrůdný plán, ale Smith je odhodlán mu v tom zabránit...