Když není volů, prázdné jsou jesle

Když není volů, prázdné jsou jesle Originální název: Když není volů, prázdné jsou jesle
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Návrat domů - 2013
ISBN: 978-80-7255-303-7

Návrat domů (2013) 978-80-7255-303-7 104

Hledáte něco, co by vás nějakým způsobem nakoplo, zaujalo, rozesmálo, inspirovalo a dalo naději v jisté situační beznaději? Potom si naordinujte na každý den jednu kapitolu ze sbírky zamyšlení mého přítele Bronislava Matulíka Když není volů, prázdné jsou jesle.

Že je autor dobrý fotograf, kazatel, šéfredaktor, to jsem věděl. Že je dobrý vypravěč a glosátor toho, co se děje kolem něj a v něm, to jsem si nově ověřil při čtení jeho útlé knížky. Tahle medicína vám vydrží na celý měsíc a vykouzlí na vaší tváři jednou lehký úsměv, jindy možná vážné zaujetí nebo překvapení, jak podobné mohou být naše prožitky. Krátkým zamyšlením porozumí i ten, kdo není obeznámen s křesťanskou tématikou. Autorův jazyk je srozumitelný, úzce spjatý s každodenním životem a není mu cizí žádná temná stránka našeho bytí. To ostatně vystihuje samotný název této knížky, neboť díky Bohu ony jesle nezůstaly prázdné. Vkusné grafické provedení sličné knížečky podtrhují výrazným způsobem originální ilustrace Ondřeje Košťáka.

Daniel Fajfr (Založil/a: dejw)

Bronislav Matulík Bronislav Matulík