Soumrak templářů

Podtitul: Hledání svatého kříže

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4308-5

Knižní klub (2014) 978-80-242-4308-5 352

O Vánocích roku 1144 bylo dobyto město Edessa, centrum prvního křižáckého státu. Přitom se do muslimských rukou dostal i vzácný relikviář s úlomkem dřeva z kříže, na němž zemřel Kristus. Anglický templář William z Mandevillu se po letech bojů ve Svaté zemi vrací do vlasti a dozvídá se, že jeho otec byl zabit při vzpouře proti králi Štěpánovi z Blois. Po mnoha peripetiích se William opět připojuje ke křížové výpravě a sehraje významnou úlohu při obléhání Lisabonu. Město nakonec padne, William získá zpět vzácnou relikvii a slavně přijíždí do Anglie. Podaří se mu uniknout z Toweru, kam ho dá uvrhnout zrádný bratr Geoffrey, a stává se novým hrabětem z Essexu. (Založil/a: Barabura)

Morsie
  23. 3. 2014, 15:01
Hele, celkem dobré. Co celkem, já si to fakt užila! A to historické romány moc nemusím. Jenže Soumrak templářů je víc než historický román historický thriller. Perfektně se čte, má skvělou atmosféru i náboj, plus mnoho scén je fakt brutálních. Takže u mě palec nahoru. A to jsem tuhle knížku původně kupovala jako dárek pro svou matičku, které tenhle žánr prostě miluje. No, inu dostane už jednou přečtené zboží. Autor píše napínavě a čtivě, takže bych se nebránila něčemu dalšímu.
mrkvič
  6. 7. 2016, 8:51
Dal jsem si Soumrak templářů jako oddychovku u moře a po týdnu čtení jsem byl dojat a nadšen. Sice těch náboženských keců je trochu víc a je jim místy dáván velký význam (což jako ateista těžko snáším), ale postavy jsou skvělé a historický pohled na věc mě zaujal natolik, že jsem si o tom musel i jinde něco přečíst. Od začátku do konce je kniha navíc krásně čtivá.