Dobře mi tak

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Motto - 2014
ISBN: 978-80-7246-726-6

Motto (2014) 978-80-7246-726-6 224

Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou a stěhuje se ze společného bytu ke kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje selhání a poněkud neohrabaně se pokouší napravit chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika. (Založil/a: samara)

Radka Třeštíková Radka Třeštíková
*1981

Adele
  26. 11. 2016, 13:34
Moc jsem nevěděla co od knížky čekat. Popravdě jsem po ní sáhla po vnějším tlaku veřejnosti a velkému boomu okolo autorky. Ale musím říct, že je napsána velice čtivě, nechybí v ní humor, který mi také sedí. Určitě sáhnu i po dalších dílech.

"Naše znalosti a schopnosti nejsou ve skutečnosti tím, co nás posouvá dál. Naopak. Naše neznalost a neschopnost jsou naší cestou. Důvodem udělat další krok. Pohnou se dál. Nestagnovat. Kdybys najednou všechno uměl, mohl by sis lehnout do hlíny, zavřít oči a na prsa si dát macešky."
Evelýny
  4. 8. 2015, 22:59
Opět jedna z mála knih nad kterou moje srdce plesá. Pohledem stárnoucího muže se postupně přes jeho úvahy přiblížíte ke konci příběhu. Jste přesvědčeni, že vás již nemůže nic překvapit a pak přijde konec - je vymalováno a vy jste vlastně na začátku. Chci vůbec být slavná a bohatá?
,,Na tváři mi přistála facka jako boeing na ruzyňském letišti " - opět kniha, kde o originální přirovnání není nouze. A navíc jejím bonusem jsou krátké verše: Pošta tichá - karta lichá - špatně skončí - kdo pospíchá .
Nezbývá, než si popřát, aby Radce Třeštíkové nedošly nápady, fantazie a chuť stvořit další příběhy.
Přeji jí i nám HODNĚ ŠTĚSTÍ!
MMacicekk
  1. 7. 2016, 16:15
Tuhle knížku jsem četla jako druhou v pořadí po To prší moře a přišla mi o kapku slabší. Ze začátku jsem měla pocit, že se tam nic moc neděje, ale konec to pak napravil. Už se těším na Bábovky, tak snad mě autorka nezklame :)
Jitka.Mimi
  19. 5. 2015, 15:11
Musím přiznat, že po knize jsem sáhla hlavně kvůli jménu autorky a čekala jsem dost průměrnou knihu, kterou ani nedoporučím. Ale mýlila jsem se! Příběh byl dobře zpracován a konec mě vyloženě "dostal". Přečtěte si ji, těším se na další její dílo.