Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pavouci II.

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pavouci II.
Poprvé vydáno celosvětově: 1961

Nejnovější vydání:
Státní nakladatelství v Praze - 1963
Počet stránek: 916
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Státní nakladatelství v Praze (1963) 916

V druhém dílu své románové kroniky vypravuje autor o dalších událostech druhé světové války. Líčí obětavý protifašistický boj těch, kdož si byli vědomi svých povinností vůči lidstvu, i věrolomnost reakčních politiků, líčí rozpory v imperialistickém táboře, všechny ty ve skrytu osnované úklady proti Sovětskému svazu, na jehož bedrech spočívalo hlavní břemeno války. Děj románu se odehrává hned v Hitlerově hlavním stanu, hned v antifašistickém podzemí Německa, v Churchilově pracovně, na schůzkách amerických průmyslových a bankovních magnátů, a zase mezi italskými vojáky před Stalingradem, v nacistických táborech smrti, v de Gaullově štábu i ve vzbouřené Paříži. Autor uvádí čtenáře mezi řecké partyzány na varšavské barikády, na teheránskou konferenci i k partyzánům ve slovenských horách, na pobřeží Lamanšského průplavu při otevření druhé fronty i k tajnému sídlu Allena Dullese, šéfa americké špionáže... A vyzvědači nejrůznějších typů se to v ději knihy jen hemží, tak jako se jimi hemžilo v Evropě v době druhé světové války.
Zvláštní pozornost věnuje autor otevření druhé fronty, s níž západní mocnosti tolik otálely a po níž poctivý lidé ve všech bojujících zemích tolik volali.
Druhý díl románové kroniky "Pavouci" je stejně napínavý jako díl první, připomene čtenáři všechny závažné události, které otřásaly světem za druhé světové války, a odhalí mu mnohé z jejich zákulisí. (Založil/a: Antonín)

(více)  
Jurij Michajlovič Korolkov Jurij Michajlovič Korolkov

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace