Vítězové nad smrtí

Vítězové nad smrtí Originální název: Vítězové nad smrtí

Ottovo nakladatelství - 2014
ISBN: 978-80-7451-374-9

Ottovo nakladatelství (2014) 978-80-7451-374-9 161

Možná někdo namítne, že pro některé z námi vybraných životních příběhů je titul knihy poněkud nadnesený. V mnoha případech sportovci skutečně unikli smrti. V jiných se vrátili po překonání velmi vážných těžkých zranění, takže odvrátili minimálně "smrt sportovní".
Tato kniha přináší příběhy jen některých hrdinů. Ti ostatní nám snad prominou. Vůbec nejde o jejich slávu, medaile a úspěchy, ale o tu obrovskou vůli, s níž se dokázali porvat s osudem a skutečně zvítězili nad smrtí. Všichni právě tato vítězství považují za nejdůležitější ve svém životě.
Knížka není o senzacích, i když každý ten příběh je svým způsobem a především lidským rozměrem senzační. Cílem bylo inspirovat ty, kteří se zhoubnými chorobami nebo následky těžkých zranění bojovali a bojují. Také oni zvítězili nad smrtí a příběhy sportovců by jim měly dodat sílu nalézt v sobě vůli k návratu. (Založil/a: samara)