Doplavat domů

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Odeon - 2014
ISBN: 978-80-207-1540-1

Odeon (2014) 978-80-207-1540-1 160

Francouzská Riviéra, rodinka na dovolené. Osoby a obsazení: Joe je uznávaný básník, jeho manželka Isabel pracuje jako reportérka. Plus pubertální dcera plus dva rodinní přátelé. Tuhle idylku naruší neznámá dívka, která se jednou ráno koupe nahá v jejich bazénu. Kitty je výstřední, nevypočitatelná, možná duševně narušená mladá žena… Během jednoho týdne se životy všech obrátí naruby. (Založil/a: samara)

Deborah Levy Deborah Levy
*1959

togaf
  13. 11. 2014, 13:42
Deborah Levy popisuje scény jako fotografie. A každý předmět na jejím obrázku má svůj význam pro příběh. Levy dávkuje informace o svých hrdinech a postupně dotváří skládanku jejich osudů. A závěr je samozřejmě překvapující. V textu dokáže navodit hutnou atmosféru a za chvíli ji zase shodit nějakou milou drobností, která pobaví.
teite
  22. 7. 2014, 12:19
Kniha je krátká, zpočátku mi přišla trochu chaotická, ale jakmile jsem se souvisleji začetla, začala se mi líbit daleko víc - autorka má dar stvořit živé dialogy, překlad je kvalitní, a tak přestože od začátku člověk tak nějak tuší, že to nejspíš dobře neskončí, přesto si četbu užívá.