Strašidlář – Mezi námi starobylými strašidly

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5082-8

Grada (2014) 978-80-247-5082-8 64

Naši předkové dobře věděli, že když se jim ve stodole usadí stodolník, potká celou rodinu velké štěstí. Takový stodolník uměl ve všem dobře poradit, i trochu čarovat, a tam, kam zavítal, nastal blahobyt. Právě jeden z přívětivých stodolníků vás v této knížce seznámí s mnoha dalšími, dnes již pozapomenutými přízraky, strašidly a tajemnými jevy. Dozvíte se od něj kupříkladu o tom, že vedle polednic a klekánic existovali i poledníčci a klekáníčci, a také bejválci, obilní mužíčci, sekavé báby a mnohé další zlé i dobrotivé tajemné bytosti. Připomene i obrovitého lidožravého pavouka ze zapovězených lesů. Poutavé vyprávění vás obohatí o poznání, co si dříve lidé vyprávěli, čeho se báli a přinese vám spoustu zajímavých strašidelných zážitků.
Na začátku a na konci knížky je originální mapka s výskytem starobylých strašidel, můžete si tak zjistit, kde které přebývalo. (Založil/a: Katniss Lavender)