Originální název: The Thirteenth Tale

Ikar - 2015
ISBN: 978-80-249-2761-9

Ikar (2015) 978-80-249-2761-9 392
Ikar (2007) 978-80-249-0903-5 392

Spisovatelka Vida Winterová již po desetiletí okouzluje čtenáře po celém světě svými strhujícími příběhy, ale ten nejúžasnější si dosud nechávala pro sebe. Teď však cítí, že se neodvratně blíží smrt, a tak se rozhodne konečně odhalit dlouho očekávaný třináctý příběh: tajemství svého života. Ale i mladičká badatelka Margaret, kterou si zvolila za autorku svého životopisu, v sobě dusí bolest z minulosti. Obě ženy pomalu rozkrývají své osobní příběhy plné vášně, lásky, krutosti a oddanosti, protože jen pravda může ulehčit umírání a otevřít cestu do budoucnosti. Román Diane Setterfieldové navazuje na největší klasiky ženského románu a podobně jako Jana Eyrová nebo Na Větrné hůrce nabízí hluboce romantický příběh, v němž nechybí napětí, láska, tajemství ani magická a hrůzostrašná atmosféra. (Založil/a: Marie.v)

Diane Setterfield Diane Setterfield
*22.08.1964

Rames
  22. 9. 2013, 15:03
Kdo miluje sestry Bronteovy, Jane Austenovou, Sandovou. Ten si přijde na své.
Kulisy tohoto psychopříběhu tvoří staré panské sídlo jehož majitelé jsou sobečtí, deviantní, aristokraté. Hlavní hrdinka pátrá po minulosti dvojčat a zároveň se sama smiřuje se ztrátou své sestry.
chrispe
  3. 12. 2012, 21:49
Moje první setkání s audioknihou a musím se přiznat, že tím bude nejspíš moje hodnocení ovlivněné. Poslouchala jsem to zhruba celé dva měsíce, zpočátku jsem si nemohla zvyknout na cizí hlas, ztrácela jsem v příběhu, protože jsem se nemohla soustředit. Avšak potom se to zlomilo a já se těšila na každou volnou chvíli, kdy se budu moci dozvědět, jak příběh pokračuje. A ten je tajemný a drsný. Slečna Winterová pomalu a opatrně otevírá svoji minulost, která postupně odkrývá i příběhy ostatních lidí, kteří prošli jejím životem. Myslím si, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení (poslechnutí). Dávám čtyři, protože si myslím, že kdybych ji četla sama, líbila by se mi ještě víc.
Illaa
  30. 12. 2014, 16:14
Kniha mi zabrala mnoho času, místy mě totiž vůbec nebavila. Příběh byl až moc překombinovaný a rozsáhlý. V rodinném klanu jsem se začala ztrácet, několikrát jsem se v knize musela vracet, abych si osvěžila příbuzenské vztahy. Nakonec jsem se tedy prokousala až na konec, ten nebyl špatný.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:43
Zřejmě jsem očekávala daleko více než jsem dostala. Začátek byl docela nudný a připadalo mi, že to nikam nesměřuje, pak už to začalo být zajímavé, ale ne do takové míry, jak bych si představovala. Příběh je napsaný hodně čtivě, ale vše je tam tak zamotané, že jsem se do toho zamotala taky.
oranges
  19. 6. 2013, 16:25
Trochu vykradani Jany Eyrove, ale zaroven pekny pribeh, ktery je napinavy a sokuje az do posledni chvile. Knizka byla chytlava a velice dobre se cetla. Celou dobu jsem byla zvedava, jaka dalsi cast pribehu bude odkryta, co noveho se dozvime a jak to vlastne vsechno bylo. Zaver byl pro me opravdu necekany a o to vice jsem si knihu uzila...:-)