Koleje osudu

Koleje osudu

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3181-3

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3181-3 240

Když naivní skotský mladík narukuje po vypuknutí druhé světové války do armády, netuší, že se mu záhy obrátí život zcela naruby. Je převelen na Dálný východ, kde se roku 1942 po pádu Singapuru ocitne v japonském zajetí. Musí snášet útrapy nucené práce na takzvané Železnici smrti (trati, kterou Japonci budují mezi Barmou a Thajskem) a poté, co dozorci v zajateckém táboře naleznou zakázaný radiopřijímač, ho čeká i kruté psychické a fyzické mučení.
S traumatickými zážitky bojuje ještě půl století po konci války. Když ale i s pomocí manželky Patti náhodou zjistí, že jeho někdejší vyšetřovatel, japonský tlumočník, dosud žije, naskytne se mu příležitost s nenávistí vůči dlouholetému nepříteli jednou provždy skoncovat… (Založil/a: alča87)

achilles
  16. 4. 2014, 18:13
Bohužel jsem se nechal zlákat reklamou, titulní hereckou dvojicí a vůbec. Nemá to žádný literární náboj, je to mdlé vyprávění. Nuda, nuda, nuda.
Francesco
  23. 12. 2014, 18:39
Tak já za sebe mám opačný názor. Možná to bude tím, že jsem neviděl film. Mě osobně se kniha líbila. Byla čtivá a od začátku do konce měla spád s překvapeným závěrem. Kniha byla napínavá a zajímá svým prostředím zajateckého tábora v Malajsii.
joeblack
  21. 9. 2016, 16:56
Tato kniha je rozdělena na tři části. První je dětství Erika, kde popisuje svůj koníček a to železnici. Jakmile se prokoušete začátkem a spousty popisů vlaků, kniha začíná mít spád a náboj. Jakmile se Erik ocitne v japonském zajetí je děj napínavý avšak pro mne docela krátký. třetí část je už slabší když jako starý muž hledá své trýznitele. Nicméně za mě 65%.
Tinka0112
  29. 1. 2016, 18:42
Ze začátku mě v knihovně zlákal pěkný obal a zajímavé povídání na zadní straně. Když jsem se doma podívala sem, vyděsila jsem se, co jsem si to půjčila. V úvodu knihy jsem dávala ostatním za pravdu, když jsem se ale prokousala popisem všech možných vlaků a zvykla si na chybějící přímou řeč, kniha dostala spád a vyprávění ze zajateckého tábora a následně poslední stránky knihy jsem hltala jedním dechem. Kniha je opravdu rozporuplná, proto jen 3 hvězdy, ale méně jak 50% si opravdu nezaslouží, už jen proto že je podle skutečnosti.
Gabi18
  31. 5. 2014, 16:15
Po zajímavém filmu jsem zatoužila přečíst si i knihu, ale bohužel mě nezaujala - jedná se o nudné a jak už řekl uživatel Achilles - mdlé vyprávění. Přiznám se, že jsem tuto knihu ani nedočetla.