Panika

Panika

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-510-8,

CooBoo (2014) 978-80-7447-510-8, 311

Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho – protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach. Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Všichni mají nějaký důvod proč hrát. Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku – a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme. (Založil/a: alča87)

Lauren Oliver Lauren Oliver
*1982

včelka
  22. 6. 2015, 19:25
Tato knížka mě celkem zklamala. :/ Asi jsem od ní očekávala víc, protože Lauren je opravdu dobrá spisovatelka. :)
Ale Panika mi přišla taková nucená. Děj neplynul tak snadno a rychle jak jsem zvyklá...
Nápad to byl dobrý. Sice trošku kopírující Hunger Games, ale stejně lehký nadprůměr. :)
Katniss Lavender
  8. 6. 2014, 4:28
Skvělá a osvěžující kniha! Konečně zase jednou něco originálního! Přiznávám, že by se mi líbilo víc, kdyby hlavní hrdinové byli starší a úkoly v Panice ještě hrozivější, nebo spíš hrozivěji napsané? Nevím, možná se z toho nápadu dalo vytřískat trochu víc, ale i tak se mi to moc líbilo! Půl hvězdy nejsou, takže zůstávám u čtyř... Ale jsem naprosto spokojená!

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2014/12/rc-panika.html
RenataHopsinka
  17. 2. 2015, 18:34
Tato kniha mě moc nechytla. Děj je napsaný nudně. Nápad se mi líbí. Úkoly jsou vymyšleny převážně hodně dobře.
jakub.s
  8. 9. 2014, 11:08
Po Chvílích před koncem, které jsem četl už dvakrát a které si pravděpodobně přečtu jednoho dne znovu, jsem byl lehce zklamaný - přesto se Panika četla skvěle, svižně, bylo to fajn, sem tam se objevil i náznak nějaké hlubší myšlenky. Zklamalo mě ovšem to, že kniha naplnila dvě z mých očekávání - konkrétně ta týkající se identity porotců a tygrů. A občasné "cool" užívání vulgarismů působilo spíše rušivě.
Wajny
  12. 9. 2016, 8:22
Tato kniha nebyla vůbec špatná, ale po přečtení předešlé knihy (Erebos) mi připadalo tohle slabé a nevýrazné. Přišlo mi, že kniha se nám pořád snažila něco sdělit, ale ve výsledku šlo jenom o sobecké a povrchní věci. Hlavní hrdiny jsem si vcelku oblíbila, ale místy mi lezl na nervy Dodg a Nat; úkoly v knize se mi líbily (byly reálné); konec ten mi přišel až moc idylický, i když Heather a Bishopovi jsem to přála. 3*
LemurKata
  20. 6. 2014, 10:38
Přliš moc předvídaltelné. A ten konec? Nemůžu říct, že by se kniha četla špatně, četla jsem jí v originále a byla jsem s ní hotová za dva dny, takže mě rozhodně zaujala. Ale je to ten typ knížky, u které už za tři měsíce nebudu vědět, že jsem jí četla. Překvapivě z ní neplyne žádné ponaučení. Obrazově pěkné scény a jednoduchý příběh ale zřejmě povedou k filmovému zpracování. Taky mi přijde trochu vrtkavá podstata celé Paniky - abych moc nespoilerovala, vůbec mi nepřišlo jako dobrý důvod proč Bishop dělal co dělal (absolutně to nekorespondovalo s jeho postavou) a hlavně sólo úkol pro Heather byl už opravdu trochu mimo limit. Nebo se takhle opravdu baví o dlouhých letních prázdninách americká mládež? Udělat něco takového podle mě není ukázkou odvahy. A chtít po někom udělat něco takového je už opravdu dílem chorého mozku. Takže bohužel hodnocení jen lehce nad 50% - kniha je čtivá, zázraky, zvraty a náhlá prozření ale nečekejte.