Milosrdný spánek

Motto - 2014
ISBN: 978-80-7246-589-7

Motto (2014) 978-80-7246-589-7 208

Anotace
Lékařka Ľuba Romanová shromáždila ve své knize zajímavé, dojemné, smutné i veselé příběhy pacientů, s nimiž se za více než dvacet let své práce na ARO setkala. Při jejich čtení si uvědomíte, jak málo stačí, abychom ztratili všechno, a jak moc je toho zapotřebí, abychom se dokázali vrátit. (Založil/a: Rosie5)

teite
  29. 11. 2016, 12:52
Je zvláštní, jak může na různé lidi působit jedna kniha úplně opačným dojmem. Mě na rozdíl od Emmilli knížka oslovila od samého začátku a vtáhla takovým způsobem, že jsem měla problém ji odložit. Možná proto, že lékařský obor je mi blízký, ale nesmírně oceňuji autorčinu místy až brutální upřímnost a přímočarost, otevřenost k tomu, že ne vždy se dějí zázraky, i pokoru v tom smyslu, že stále jsou věci nad námi, které sebelepšími vědeckými postupy neovlivníme ani nepochopíme. Žádná ezoterika, přitom vede k zamyšlení. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.
Emmilli
  25. 2. 2015, 17:49
Není toho moc co bych mohla k této knížce říct. Začátek mě moc neoslovil. Příběhy lidi mi přišli stále stejný jen jina jména ajine nemoci. BBohužel jsem knihu nedocetla i když jsem se snažila. Hodnotim dvěma hvězdičkami za snahu ale jinak pro mě to byla dost nuda