Originální název: Nejlepší den pro umírání / Nejlepší den

Brokilon - 2010
ISBN: 978-80-86309-35-4

Brokilon (2010) 978-80-86309-35-4 401
Straky na vrbě (2005) 80-86428-56-7 366

Thompson nemůže žít ani s lidmi, ani s elfy. Pro jedny je nenáviděným půlelfem, pro druhé zase opovrhovaným poločlověkem. Jeho domovem se teď stalo gobliní město Likario. Nechává se najímat jako žoldák, prozkoumává staré chrámy a hledá poklady, bojuje s orky i s prastarými stvůrami. Má dva cíle. Za prvé: přežít a udržet naživu i svou rodinu. Za druhé: pomstít se těm, kteří mu ublížili. Obojí je velice těžké, ale Thompson se nevzdává. Knížka "Nejlepší den pro umírání" přináší příběhy, které jsou ve vnitřní chronologii cyklu Pohraničí na úplném začátku.

Druhé vydání rozšířené o povídku Zimní zakázka. (Založil/a: Křepi)

Pend
  3. 5. 2013, 6:56
První díl Likarijské "malé" trilogie. I když se jedná o povídky, docela drží pospolu a tvoří celkem soudržný příběh. Thompson je hrdina, který se občas (někdy velice často) nechová zrovna příkladně, ale stejně si ho musíte zamilovat. Jsem zvědavý na Likario a Orcigard.
Dragita
  7. 4. 2011, 21:45
Právě jsem tuto knihu dočetla a váhám jak ji ohodnotit. Pan Šlechta napsal knihu velice čtivým způsobem, který drhnul jen v první povídce Zimní zakázka (aspoň mě). První polovinou knihy jsem se prokousávala celkem dlouho, strašně mi vadilo Thompsonovo chování, prostě mi k srdci dvakrát nepřirostl. Ale v druhé polovině byly povídky svěžejší a mnohem zábavnější. Dala jsem nakonec čtyři hvězdičky, kvůli té druhé polovině a rozhodně si koupím druhý díl;)