Rýmy paní Meluzíny

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5187-0

Grada (2014) 978-80-247-5187-0 56

Básničky pro děti do 5 let nabízejí hravý a malebný pohled na všechny běžné povětrnostní jevy, s nimiž se malý čtenář v našem podnebném pásu může od jara do zimy setkat: JASNO, POLOJASNO, OBLAČNO, ZATAŽENO, DÉŠŤ, MŽENÍ, PŘEHÁŇKY, BOUŘKA, KROUPY, DUHA, BĚZVĚTŘÍ, VÁNEK, VÍTR, VICHR, ROSA, MLHA, JINOVATKA, DÉŠŤ SE SNĚHEM, SNĚHOVÉ KRUPKY, SNÍH, SNĚHOVÁ VÁNICE, MRÁZ, NÁLEDÍ, NÁMRAZA, KOLO U MĚSÍCE. Z každé básně a její ilustrace se dozvíme, jak konkrétní počasí vypadá, jak se projevuje, jak je prožívá příroda a jak se za takové povětrnostní situace většinou chovají lidé. Nejedná se však o vážnou meteorologickou exkurzi, naopak - hravost, poetická nadsázka a veselý nadhled mají vždy přednost před strohým popisným sdělením. Poetickou náladu dotvářejí celostránkové, výrazově bohaté, nápadité a vtipné ilustrace. (Založil/a: Eli.)