Sophie

Sophie Originální název: The Grand Sophy

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0836-6

Ikar (2007) 978-80-249-0836-6 320

Šlechtičnu Sophii Stanton-Lacyovou vychoval svobodomyslný otec, a tak nemá s jinými dívkami ze své společenské vrstvy mnoho společného. Na rozdíl od nich totiž nedbá na konvence, nepředstírá slabost a poddajnost typické pro mladou dámu, ale vždycky se snaží prosadit svou a především má obrovský smysl pro humor. Mnoha lidem připadá její chování pobuřující a jen těžko ho zkousnou, ale většina z těch, kdo mají možnost ji poznat líp, brzy pochopí, že Sophie má velmi laskavé srdce, hlavu na pravém místě a život s ní je zábava. Uvědomí si to i přísný bratránek Charles, kterého její kousky zpočátku rozpalují hněvem. Jenomže se už zaslíbil kožené slečně Wraxtonové a zrušit oficiální zasnoubení nemůže. Sophie, která pomůže sestřenici Cecílii získat muže, kterého miluje, si bude muset poradit a vymyslet plán, který zajistí štěstí i jí. (Založil/a: Marie.v)

Georgette Heyer Georgette Heyer
*16.08.1902 - †04.07.1974

Illaa
  8. 8. 2014, 12:47
Za mě to byla úplně obyčejná kniha, klasická romantika. Trochu mě v některých pasážích štvala hlavní hrdinka. Pro blaho svých bližních je schopná splétat všemožné intriky. Otázkou je, jestli by jí vše vycházelo podle plánu i v reálném životě. V knize se jí daří vše, na co sáhne. Proto má kniha velice idylický průběh.