Ráj

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Knižní klub - 2000
ISBN: 80-242-0096-1

Knižní klub (2000) 80-242-0096-1 574

Egypt je pro mnohé z nás vysněnou zemí. Vydejme se tedy do jednoho z nejkrásnějších měst světa, do Káhiry, a začtěme se do příběhu o zámožné a vážené rodině Rašídů. Prožijeme s ní padesát bouřlivých let, užijeme si dráždivé chvíle dekadentního životana dvoře krále Farúka a budeme svědky dějinných zvratů za vlády dalších panovníků - Násira, Sádáta a Mubáraka.Román sleduje osudy tří žen, které hledají svůj ráj - své místo na slunci ve věčném koloběhu víry, cti a poslušnosti vůči mužům. Chadídža je žena nezdolné vůle, jejíž minulost je zavátá pískem pouště a která až do svého stáří pevně třímá otěže domácnosti ve svých rukách. Dceru anglické matky, Amíru, rodina zapudila. Amířin život se dotýká dvou odlišných civilizací, tradičního způsobu života muslimů i západního světa - Amíra studuje medicínu, odjíždí do Ameriky a chce se stát lékařkou. Jasmína se stane břišní tanečnicí, proslaví se po celém arabském světě. Zároveň však díky svému nekonvenčnímu způsobu života vystavuje celou rodinu nebezpečí. Román Ráj je strhujícím příběhem o rodině, na jejímž domě leží stín kletby. (Založil/a: MarekXcz)