Muzikální Sherlock

Originální název: Muzikální Sherlock
Poprvé vydáno celosvětově: 1971

Československý spisovatel - 1971

Československý spisovatel (1971) 152

Holmesiáda, v níž známý klavírista a skladatel vtipně využívá muzikantské vášně slavného detektiva Doylových románů a povídek Sherlocka Holmese a nechá jej spolu s jeho nerozlučným druhem Watsonem řešit nové případy. Obě postavy mají však přitom dosti času na to, aby se zabývali sami sebou a hlubinami lidské duše. Kniha inteligentního humoru stíhajícího muzikanty, ženy a také Anglii i její tradice. (Založil/a: dejw)

dollyk
  13. 9. 2016, 9:40
Hurníkovy povídky jsou pro mě těžko stravitelné. Přečetl jsem, protože jde o mou oblíbenou postavu, ale jinak mě to nenadchlo.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 10:45
Humor, s jakým psal Ilja Hurník, je jedinečný, takřka neodolatelný. Je to humor inteligentní, jemný, lehký a zárověň anglicky elegantní se špetkou krásné ironie. Ať už jde o kriminální příběhy z hudebního prostředí, kdy se hledá nezvěstný dirigent nebo ať naše dvojka zažívá lapálie s obří kovovou vanou po Napoleonovi, jež jim zatarasí dveře do bytu, vždycky se ze vzniklé situace dostane groteskními přemety měnící celou situaci.