Kronika konce světa

Kronika konce světa Originální název: Kronika konce světa

Epocha - 2011
ISBN: 978-80-7425-509-0
Vyšlo jako e-kniha

Epocha (2011) 978-80-7425-509-0 248 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Epocha (2011) 978-80-7425-510-6 248 Vyšlo jako e-kniha. e-book (epub)
Epocha (2011) 978-80-7425-511-3 248 Vyšlo jako e-kniha.
Epocha (2009) 978-80-7425-007-1 246

Co budete dělat, když svět ze dne na den skončí a většina lidstva podlehne neznámé epidemii? Když všichni vaši blízcí zemřou, v některých případech vám v náručí? Když s hrůzou zjistíte, že pro velkou část přeživších by bylo lepší, kdyby také umřeli, protože teď připomínají spíše oživlé mrtvé z hororových filmů? Někdo se zblázní, jiný po realistickém zhodnocení situace spolyká prášky na spaní. Hlavní hrdina tohoto příběhu si začal psát deník... (Založil/a: crha)

Shigor Birdman Shigor Birdman
*1979

Pixx-73
  11. 4. 2012, 9:52
Velice dobře a čtivě napsaná kniha, zlhtnul jsem ji během dvou dnů. Když srovnám s Kingovým Pulsem, který se zabývá obdobným tématem, Kronika rozhodně vede.
kacer_rampa
  20. 8. 2014, 10:03
Vysoké hodnocení mě v tomto případě trochu zradilo. Vypravěčský styl je na úrovni středoškolského slohu, charaktery postav nejsou příliš věrohodné a jejich chování je neuvěřitelné (když hlavní hrdina vydrží v Brně plném rozkládajících se mrtvol celý týden). Co se týče příběhu není nijak originální, některé motivy by si zasloužily víc pozornosti, kolem jiných se autor točí kolem dokola bez jakéhokoliv rozvoje. Jediný plus je rozhodnutí umístit příběhu do České republiky, i přesto tenhle motiv klopýtá.
Tahle knížka mě tedy hodně zklamala, nedovolil bych si ji doporučit ani obdivovatelům postapokalyptiky. Lepší si přečíst Malevil.
Childe
  17. 11. 2015, 0:08
Uff, bylo to krátké a už je to za mnou. Postapo příběhů zas až tak moc ke čtení není a tak proč nezkusit něco českého.
A to je ten kámen úrazu, celé to trpí českými, teda dvakrát pardon patriotům, moravskými reáliemi. Však to možná znáte - nuda v Brně.
Takže opiš něco půjčeného z Místní lidové knihovny a zasaď to do Brna. Z hrdiny udělej lítostivého sebevražedného moulu a alkoholika, po boku s Punťou čelícího nepřátelské trampské osadě v níž je jen jeden kamarád Pepa. Nemluví, nečeše a nemyje se a na nohou má gumáky, máma ho holt nenaučila zavazovat tkaničky.
Autor je podle profilu ostravak ale vypadá, že na tam severu zoncna taky fajně do kebule rumpluje :-)
Richs
  28. 12. 2011, 20:45
Knížka má slušný rozjezd, ale konec už tolik zajímavý není. Škoda že si celkem slušné tempo neudržela až do konce.