Královské děti

Královské děti

Kartuziánské nakladatelství - 2011
ISBN: 9788086953793

Kartuziánské nakladatelství (2011) 9788086953793 79

Příběh židovského mládence Rudolfa Kaufmanna a švédské dívky Ingeborg Magnussonové nazvaný podle německé balady ze 17. století Královské děti se odehrává v nejstrašnějších létech Evropy 20. století. Pronásledování židovského národa zavinilo, že dva milující se mladí lidé mohli svou lásku dlouhá léta sdílet jen prostřednictvím dopisů. A nikdy se pak už nepotkali. Dopisy Rudolfa Kaufmanna objevil ve filatelistické aukci německý spisovatel Reinhard Kaiser a příběh v nich vylíčený ho doslova uhranul. Na vlastní pěst pátral po osudech milenců, které už nebylo možné vyčíst z dopisů, objevil i spletitou cestu, kterou se k němu korespondence Rudolfa Kaufmanna dostala. A příběh, který ho očaroval, dokázal předat i čtenářům v Německu takovým způsobem, že zde kniha během několika málo let zaznamenala už čtvrté vydání. (skutečný příběh) (Založil/a: dadlinka)

Arrietty
  5. 3. 2016, 13:12
Ještě doplním, že za český překlad vděčíme paní Erice Bezdíčkové, která publikovala vlastní zážitky na téma holocaustu ve své knize Moje dlouhé mlčení.