Vášeň pro broskve

Originální název: Vášeň pro broskve

Knižní klub - 1998
ISBN: 80-7176-829-4

Knižní klub (1998) 80-7176-829-4 268

Román Vášeň pro broskve je dobrodružným putováním po magickém, dosud neznámém světě, kde možná neplatí tytéž přírodní a společenské zákony, ale i přesto jeho obyvatele s lidmi pojí nad očekávání mnoho společného.
Na bizarním pozadí dvou protipólních společenských seskupení - čisté, leč povrchní Konvence a špinavé, chaotické Dekadence - kontrastně vystupuje společenská karikatura, vykreslená nevšedním hravým jazykem. Zprvu náhodně, z rozmaru či nevědomosti, později však stále vědoměji podniká hlavní hrdinka cesty, při kterých zavítá v roli vyhnance do exilové Dekadence, coby napravená pobude v Konvenci, a v době války jako sestra navštíví i Válečný ostrov. Při nedobrovolné dezerci se uchýlí do Bažin utečenců, kde prožije velkou lásku, a posléze v rámci snahy o ozdravení místní nevyrovnané komunity podnikne strastiplnou výpravu na kontinent.
Společenská fikce s prvky sci-fi, postkatastrofické prózy i pohádky - ne náhodou věnována Borisu Vianovi. (Založil/a: shark!)

Věra Chase Věra Chase
*19.11.1970

nana
  19. 8. 2015, 7:32
Cekala jsem hodne slabou variaci na Penu dni,ale!smekam! Vasen pro broskve me zasahla na citlivem miste!nakonec se mi libila neskutecne!ano,mozna i vic nez Pena dni.. nadchl me pribeh,styl i hlavni postava. Takze za me dalsich 10 bodu pro ceskou literaturu!diky
Barca9358
  2. 2. 2016, 21:50
Přestože příběh je sám o sobě zajímavý, stejně jako svět, kde se děj odehrává, nějak mi vadil autorky styl psaní. Nakonec jsem si na surrealistické prvky zvykla, ale přišlo mi to takové nucené a zbytečné. Kdyby se autorka více soustředila na děj, který začíná zhruba od poloviny váznout (do čtení jsem se spíš nutila), mohla kniha dopadnout mnohem líp. Zkrátka spojení surrealismu a jakési anti-utopie, či sci-fi žánru mě moc nenadchlo.
jamjam
  10. 1. 2012, 22:21
Sice je to vlastně taková vianovská variace, ale strhující a nádherná. Zkrátka broskve jsou lepší než jahody a víru mám maličkou, takovou cestovní:-)