Dům páně

Poprvé vydáno celosvětově: 1978

Argo - 1999
ISBN: 80-7203-230-5

Argo (1999) 80-7203-230-5 337

Román z lékařského prostředí s výraznými autobiografickými prvky, který při svém uvedení na americký knižní trh v roce 1978 způsobil doslova poprask v literárních i medicínských kruzích a je od té doby přirovnáván k Hellerovu románu Hlava 22 - tak jako Heller demýtizoval armádu, tak Shem píchl do vosího hnízda amerického zdravotnictví. Vylíčení poměrů v severoamerické nemocnici by se mohlo zdát příliš kruté, příliš syrové, příliš šokující, příliš přesexualizované, příliš přitažené za vlasy... je ale pravdivé. A dlužno podotknout, že není nijak zvlášť specifické jen pro americké poměry. (Založil/a: shark!)

Samuel Shem Samuel Shem
*??.??.1944

Jadelaine
  22. 2. 2016, 17:38
Až příliš pravdivá... u přijímacích zkoušek na všechny LF by měla být povinnou podmínkou přečíst si nejprv tuto knihu. T.č. jsem na interně rok a půl a chvíli jsem přemýšlela, nakolik hrůzně se podobám hlavní postavě. Doporučuji, hlavně uchazečům o LF a začínajícím lékařům.
JaNaVa
  9. 2. 2015, 12:51
Skvělá kniha! ,,Byli bychom snad policisté, kdyby tomu tak nebylo?". Zatím nejlepší knižní policisté (snad kromě Pratchettovské Noční hlídky), získávající své vzdělání posloucháním stážistů v nemocnici. Knížka je velmi čtivá, jen je tam na mě až moc Freuda. A opravdu bych nechtěla mít teď praxi na interně.
miskase
  7. 9. 2011, 7:23
Čtivá, vtipná knížka, která je v místy velmi reálná i přesto, že poprvé vyšla před 30ti lety a odehrává se v Americe.