Služebnice Pána

Služebnice Pána Originální název: Magd des Herrn

Karmelitánské nakladatelství - 1993
ISBN: 80-85527-24-3

Karmelitánské nakladatelství (1993) 80-85527-24-3 145

"Zahrada uzamčená, studnice zapečetěná". Tak nazývá Duch svatý v liturgii svou Neposkvrněnou Snoubenku, Pannu Marii. Adrienne von Speyer, mystička a duchovní dcera vynikajícího teologa, jakým byl Hans Urs von Balthasar, se odvažuje v hlubokém nazírání vniknout za tento "zámek", za tuto neporušitelnou pečeť a nás ve své knize vtahuje do tajemství Požehnané mezi ženami. Ukazuje nám, jak byla Maria ve všech událostech své existence ustavičné, absolutní "ANO" Bohu a jeho plánům, a tím ji staví před oči jako vzor nejen zasvěceným duším, ale všem, kdo se nespokojují s průměrným křesťanským životem.Kniha předpokládá náročnějšího čtenáře, žádá od něho pozorné usebrání a zahloubání. Ale když představuje svatou Pannu z tohoto hlubokého, často překvapivého zorného úhlu v různých momentech jejího života, prožívaného vedle vtěleného Slova a svatého Josefa, skýtá všem vítané obohacení a prohloubení i pro rozjímavou modlitbu růžence. (Založil/a: alča87)

Adrienne von Speyr Adrienne von Speyr
*20.9.1902 - †17.9.1967