Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hora hoře

89%
4 35
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hora hoře
Autor:
Originální název: Mount Misery
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
Argo - 2003
ISBN: 80-7203-428-6
Počet stránek: 485
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 14x v oblíbených
v přečtených 50x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 35x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2003) 80-7203-428-6 485

V tomto románu sleduje autor další osudy svého alter ega Roye Basche, hlavního hrdiny svého předchozího bestselleru Dům Páně na jeho pouti spletitým světem medicíny. Roy se rozhodl specializovat se v jednom z oborů BPP (bez péče o pacienta) – v psychiatrii. Na prestižní psychiatrické klinice s příznačným jménem Hora hoře se noří do tajemství lidské mysli, s vydatnou pomocí svérázných kolegů, které často pouze jmenovka na plášti odlišuje od pacientů. Roye čeká obdobný kolotoč jako při stáži v Domu Páně: ideály, rozčarování a nakonec smíření. (Založil/a: shark!)

(více)  

Štítky

více  
Samuel Shem Samuel Shem
*??.??.1944

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ForFreedom
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 10. 2010, 11:37
Vcelku poměrně slušné, až na občasné plýtvání slovy a zbytečné rozpatlávání toho, co rozpatlávat není třeba. Lepší oddechovka, konečně to má dost reálnou vizi dnešního zdravotnictví, alespoň na tolik, že člověka dokáže poděsit s mručivým souhlasným přitakáním... Některé fráze Shemova beletristického pojetí psychologie si nelze nezapamatovat, stejně jako švihlé psychology a jejich průpovdíky, fakt, že člověka nejlíp poznáte při sportu...
(3,5/5)
Hledající
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 7. 2013, 13:36
Nemyslel jsem si, že po Domu Páně bude pokračování Hora hoře lepší, proto jsem dlouho knize odolával, než jsem si ji koupil. Ale to, že mě znovu a znovu přinutila přemýšlet o svém životě více než dříve (životě lékaře i člověka), o mém vztahu pacientům, ale i o jejich pocitech nebo o svých či jejich selháních léčebných i lidských (přestože můj obor není psychiatrie), bylo jasnou známkou toho, že mi kniha "sedla". Ne proto, že bych o tom jinak dříve nepřemýšlel, ale občas není na škodu se zastavit a přemýšlet "chvíli déle".. když vám stůně třeba srdce nebo ledviny, dáte léky nebo provedete transplantaci či dialýzu, ale když stůně duše, klobouk dolů - kdo to zvládne ? A přitom stačí tak málo (a to se vine jako zlatá nit celou knihou) = někdy stačí jen naslouchat a brát toho druhého jako obyčejnou lidskou bytost, nic víc ani míň. Proto si myslím, že knihu ocení hlavně medici, lékaři či vůbec každý, kdo pracuje s lidskými nemocemi či slabostmi / selháními v jakékoliv podobě. Pro mnohé je Dům Páně vtipnější / akčnější (a výborný určitě je), ale pro mě je Hora hoře vyzrálější, hlubší..a smutnější. Pro mnohé lékaře je pacient ne člověk, ale tělo, zdroj peněz, věc k získání prestiže atd., kontakt mezi nimi je omezený či nulový, a je úplně jedno, který obor dělají, nebo ve které části světa se " hypotetická nemocnice" nachází.