Pozvání na horu Sinaj

Pozvání na horu Sinaj

Podtitul: Duchovní cesta s osobnostmi dějin

Originální název: La salita al monte Sinai

Karmelitánské nakladatelství - 1999
ISBN: 80-7192-417-2

Karmelitánské nakladatelství (1999) 80-7192-417-2 136

Kniha je jakýmsi moderním „návodem duchovní cesty k Bohu“. Autor nás vede na duchovní Sinaj hledat živého Boha. Nejedná se o Sinaj vysněný či nadčasový, ale aktuální. Nevýznamnější výroky o Bohu, dávné i současné, ze všech velkých křesťanských tradic – katolické, ortodoxní a protestantské – jsou zde sneseny k užitku tohoto pokusu. Brzy zjistíme, že hora, na niž máme vstoupit, není mimo nás, ale v našem nitru, a v jistém smyslu jsme tou horou my sami. Je třeba se v srdci rozhodnout a vydat se na tuto „pouť“ vstříc Bohu živému a pravému, vedení a povzbuzování Duchem svatým. Je nám naznačeno jak a kde Boha hledat: ve dvou „knihách“, Písmu a stvoření, ale především ve vlastní duši, která je Božím zrcadlem. Významné místo je vyhrazeno naslouchání těm, jež autor nazývá „navrátilci z hory Sinaj“: prorokům a mystikům, ale také věřícím filosofům a básníkům. (Založil/a: alča87)